Powody Dla Których Rośliny Rosną Powoli

Dlaczego rośliny wyrastają powoli? Sadzisz nasiona, pojawiają się sadzonki, ale rośliny rosną baaaardzo wolno. Jest to powszechny problem związany z sadzonkami i roślinami wegetatywnymi, ale często frustrujące jest znalezienie rozwiązania. Jaka jest przyczyna? Jak sprawić, by rośliny rosły szybciej?

Uwaga: ten artykuł odnosi się do wolno rosnących sadzonek i roślin wegetatywnych. Jeśli twoje rośliny są w fazie kwitnienia, zapoznaj się z tymi artykułami o pąkach, które dojrzewają w nieskończoność, zwiększając plony i poprawiając gęstość pąków.

1. Światło do uprawy

Rośliny mają tendencję do powolnego wzrostu, jeśli ogólnie nie mają wystarczającej ilości światła. Jeśli powolny wzrost łączy się z długimi, chudymi sadzonkami, twoje rośliny potrzebują więcej światła. W takim przypadku zwiększ moc światła, przybliż je lub uzyskaj większe światło do uprawy.

Istnieje także prawdopodobieństwo, że dajesz swoim roślinom za dużo światła. Mocne światła do wzrostu powodują stres i mogą spowolnić rośliny, jeśli są trzymane zbyt blisko.

2. Ekstremalne środowisko

Rośliny konopi cieszą się ciepłym, słonecznym dniem. Nie za sucho, nie za wilgotno. Właściwie są trochę podobne do ludzi. Niektóre odmiany są bardziej odporne na ekstremalne warunki, ale generalnie rośliny marihuany najlepiej rosną przy umiarkowanej wilgotności i ciepłym, ale nie gorącym powietrzu. Dobry zakres temperatur jest wyższy niż 70°F (21°C) w nocy i około 79°F (26°C) w ciągu dnia. Idealna wilgotność to około 50%.

O ile nie uprawiasz przy użyciu hydroponiki, prawdopodobnie korzenie twoich roślin są ukryte. Jednak korzenie wpływają na wzrost roślin w takim samym stopniu, jak środowisko nadziemne. Kiedy korzenie są niezdrowe lub nieszczęśliwe, roślina marnieje i przestaje rosnąć. Kiedy korzenie otrzymują to, czego potrzebują, roślina może rosnąć o kilka centymetrów dziennie.

4. Niedobory składników odżywczych

Sadzonki wyhodowane w glebie nie będą od razu potrzebowały składników odżywczych, ponieważ mogą znaleźć składniki odżywcze w glebie. Jeśli jednak pH w korzeniach jest zbyt wysokie lub niskie (6-7 pH jest idealne dla gleby), rośliny nie mogą właściwie wchłaniać składników odżywczych, ponieważ składniki odżywcze przyjmują inną formę chemiczną w wysokich lub niskich zakresach pH.

Rośliny uprawiane w kokosie lub hydroponice muszą otrzymywać składniki odżywcze z wody, gdy są sadzonkami. Ponieważ zwykła woda i kokos nie zawierają znacznych ilości składników odżywczych, rośliny otrzymują tylko te, które im podajesz. Oznacza to, że jeśli nie podajesz żadnych składników odżywczych, rośliny będą rosły bardzo wolno i ostatecznie żółkną. Hodowcy muszą również dostosować pH swojej wody, aby zapewnić prawidłowe wchłanianie składników odżywczych.

5. Szkodniki

Niestety, ale szkodniki takie jak roztocza, przędziorków, wciornastków, a nawet tona komarów, mogą spowolnić wzrost, ponieważ roślina zużywa energię na naprawę uszkodzeń. Czasami hodowcy mylą objawy z niedoborem składników odżywczych lub innym problemem. Jeśli zauważysz plamy lub coś niezwykłego na swoich liściach, nie ignoruj ​​tego!

6. Genetyka i naturalna zmienność

Genetyka robi różnicę. Niektóre odmiany po prostu kiełkują i rosną szybciej niż inne. Oprócz genetyki ważne jest przechowywanie nasion. Starsze nasiona mają tendencję do wolniejszego kiełkowania, a rośliny często na początku wolniej rosną. Nasiona przechowywane w ekstremalnych temperaturach mogą być również trudniejsze do kiełkowania i rosnąć wolniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.