Odpowiedzialne Stosowanie Pestycydów

Odpowiedzialne stosowanie pestycydów w uprawie roślin marihuany.

Kiedy rośliny zewnętrzne zaczynają kwitnąć, a uprawy wewnętrzne cierpią z powodu najwyższych temperatur w roku, często w naszym ogrodzie pojawiają się szkodniki, co może być szczególnie trudne do zwalczenia właśnie ze względu na wysokie temperatury , które w większości przypadków będą sprzyjać ich rozwojowi i rozmnażaniu. Nasze rośliny są zatem bardziej niż kiedykolwiek wrażliwe na szkodniki owadzie, a później i po rozwinięciu pąków na przerażające grzyby.

Z tego powodu jest to pora roku, w której stosuje się najwięcej insektycydów (wczesne lato) i fungicydów (późne lato), ponieważ żaden hodowca nie chce patrzeć, jak jego wysiłki i poświęcenie są zrujnowane przez szkodniki lub choroby. Jednak… czy najlepiej wykorzystujemy pestycydy? Jak możemy ograniczyć ich wpływ na nasze zdrowie i środowisko?

Pestycydy organiczne i chemiczne

Pierwszym rozróżnieniem, jakie należy podjąć przed podjęciem decyzji o użyciu któregokolwiek z tych produktów, jest to, czy chcemy, aby był on organiczny (zazwyczaj ekstrakty z innych roślin, pożytecznych grzybów lub bakterii itp.) lub chemiczny (laboratorium zbudowane z substancji toksycznych). Oczywiście zawsze zalecamy stosowanie organicznych lub biologicznych insektycydów i fungicydów, ponieważ mają one znacznie mniejszy wpływ na środowisko i nasze własne zdrowie (zarówno przy ich wytwarzaniu, jak i stosowaniu). Produkty chemiczne powinny być zarezerwowane tylko dla wyjątkowo poważnych przypadków, gdy zawiodły wszystkie opcje ekologiczne.

Niezależnie od produktu, zawsze zaleca się noszenie maski ochronnej i rękawic podczas ich stosowania, a także ścisłe przestrzeganie minimalnego okresu bezpieczeństwa określonego przez producenta. W rzeczywistości dobrze jest zawsze dodawać 7-10 dni do zalecanego okresu, aby nie ryzykować dla naszego zdrowia i upewnić się, że zbieramy nasze rośliny bez pozostałości pestycydów. Dodatkowo upewnij się, że wentylatory w Twoim growroomie są wyłączone podczas aplikacji dolistnej, aby zapobiec zrzucaniu produktu na Ciebie przez prąd powietrza.

Musimy podkreślić ważny fakt: ślady chemicznych pestycydów mogą pozostawać w roślinie przez lata, więc wszelkie sadzonki pobrane z roślin matecznych potraktowanych chemikaliami będą miały pozytywny wynik w analizie pestycydów. Chociaż jest to coś, o co krajowy hodowca nie musi się zbytnio martwić, jest to kluczowa kwestia dla wielu legalnych hodowców, których produkt musi przejść surową kontrolę jakości, zanim trafi na rynek. W przypadku stosowania zaprawianych roślin istnieje możliwość odmowy wydania pozwolenia na sprzedaż, co oczywiście oznacza poważną porażkę dla profesjonalisty.

Pestycydy kontaktowe i ogólnoustrojowe

Po dokonaniu pierwszego rozróżnienia będziemy musieli zdecydować, czy chcemy produktu działającego kontaktowo, czy systemowo. Różnica jest oczywista; Te pierwsze działają – na różne sposoby – w kontakcie z owadem lub grzybem, pozostając na zewnątrz rośliny i zapobiegając kiełkowaniu zarodników i wnikaniu w tkankę roślinną (w przypadku grzybów) lub zabijając owady (w przypadku środków owadobójczych). To sprawia, że ​​są dobrym rozwiązaniem jako środek zapobiegawczy, zwłaszcza w walce z grzybami.

W przeciwieństwie do tego, produkty o działaniu ogólnoustrojowym są wchłaniane przez korzenie lub aparaty szparkowe liści, a związki są rozprowadzane we wszystkich częściach rośliny i pozostają aktywne przez dni lub tygodnie, w zależności od produktu. Dlatego idealnie nadają się do zastosowania w przypadku wykrycia pojawienia się szkodnika, choć zawsze należy brać pod uwagę okres bezpieczeństwa, który należy wydłużyć nieco więcej niż wskazano. W przypadku owadów profilaktycznie można również stosować insektycydy ogólnoustrojowe.

Stosowanie pestycydów w pomieszczeniach

Stosowanie pestycydów w uprawie w pomieszczeniach jest bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać niewtajemniczonym. Często warunki temperatury i wilgotności w pomieszczeniach uprawowych są idealne do rozmnażania wielu szkodników, w szczególności owadów, a w mniejszym stopniu grzybów. Ponadto w wielu przypadkach źródłem problemu jest środowisko wokół uprawy; Jeśli szkodnik lub patogen jest obecny, jest prawie pewne, że zdoła przedostać się do naszego pokoju lub namiotu. To samo dzieje się, gdy wprowadzamy rośliny z innego środowiska, takiego jak ogródek zewnętrzny lub inny hodowca, które często niosą ze sobą coś innego niż radość.

Wpływ tych produktów na uprawy w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu jest zwykle ograniczony do bezpieczeństwa ludzi, którzy będą spożywać zioło, lub jakiejkolwiek ekstrakcji żywicy z niej wykonanej, ponieważ w pomieszczeniu do uprawy nie ma ekosystemu, o którym można by mówić, że może zostać uszkodzony. Nasza rada jest wtedy zawsze taka sama:

Zapobieganie: regularne stosowanie, różnych, 100% organicznych produktów w fazie wzrostu. O ile nie ma problemów z grzybami takimi jak mączniak prawdziwy, możemy skupić się na insektycydach do zwalczania mączlika, wciornastków i przędziorków. Jak widzieliśmy, regularne stosowanie fungicydów kontaktowych bardzo utrudni kiełkowanie zarodników na powierzchni rośliny. Natomiast stosowanie insektycydów ogólnoustrojowych znacznie utrudni pojawianie się i rozprzestrzenianie owadów.

Zwalczanie inwazji: Jeśli to możliwe, usuń rośliny i daj im obfity prysznic z dużą ilością wody, która zmyje większość dorosłych owadów, zwłaszcza jeśli zadbamy o to, aby dobrze spryskać spód liści. Gdy rośliny wyschną, możemy zastosować odpowiedni organiczny insektycyd dla danego szkodnika. Idealnie proces ten należy powtarzać co 2-3 dni (bez konieczności powtarzania zmywania). Korzystanie z naturalnych drapieżników może być bardzo przydatne w niektórych przypadkach (należy uważać, aby były one zgodne z używanym środkiem owadobójczym, jeśli taki istnieje).

Należy pamiętać, że ideałem jest, aby rośliny zaczęły kwitnąć w całkowicie zdrowym stanie i wolne od szkodników. W ten sposób znacznie zwiększamy szanse na udane zbiory bez stosowania produktów dolistnych podczas kwitnienia, co, jak wie każdy doświadczony hodowca, podnosi jakość pąków. W najlepszym przypadku zalecamy stosowanie produktów profilaktycznie do drugiego tygodnia kwitnienia, ale staraj się nie spryskiwać pąków!

Stosowanie pestycydów na zewnątrz

Chociaż w naszej uprawie indoor nie ma innych roślin ani fauny, na które może mieć wpływ stosowanie pestycydów na roślinach konopi, odwrotnie jest w przypadku uprawy na zewnątrz, szczególnie w przypadku ogrodów, w których rosną inne rośliny. Stosując te produkty, narażamy równowagę naszego ogrodu, ponieważ dotyczy to nie tylko wciornastków, gąsienic i czerwonych pająków; inne, potencjalnie pożyteczne owady będą miały dostęp do naszych „zatrutych” roślin, a także zwierzęta domowe, dzieci itp.

Skutki mogą być szczególnie poważne, jeśli produkty te są stosowane nie tylko z roślinami konopi, ale także z innymi roślinami ogrodowymi, szczególnie w przypadku chemicznych pestycydów. Co dzieje się w ogrodzie bez owadów? Oczywiście nie będzie tu także ptaków, nietoperzy i innych zwierząt żywiących się owadami, ponieważ będą one przemieszczać się i znajdować pożywienie gdzie indziej. To spirala w dół prowadząca do ogrodu, w którym prawie nie ma życia zwierzęcego, naprawdę szkoda, gdy porównasz go do ogrodu pełnego życia i koloru.

Środki bezpieczeństwa są takie same, jak już opisaliśmy dla uprawy w pomieszczeniach, z tym wyjątkiem, że teraz musimy wziąć pod uwagę, że teraz wywieramy wpływ na środowisko podczas ich używania. Staraj się nie spryskiwać roślin, gdy wieje wiatr – zdziwiłbyś się, jak daleko może dryfować produkt! Oczywiście w przypadku posiadania dzieci lub zwierząt domowych musimy upewnić się, że w żadnym momencie nie mają one dostępu do produktu lub traktowanych roślin. Jak mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć!

Z tych wszystkich powodów zachęcamy do używania produktów organicznych i biologicznych, zawsze z umiarem i tylko na roślinach, które tego potrzebują. Insektycydy i fungicydy o szerokim spektrum działania działają bardzo dobrze i są praktyczne, ale atakują również inne owady lub grzyby, które są potencjalnie korzystne dla naszych roślin i z których każdy pełni swoją funkcję w naturalnej równowadze sieci pokarmowej gleby i na powierzchni. Jeśli oprócz uprawy roślin wychowujesz również dzieci, jest to świetna okazja, aby wyjaśnić im tę cudowną równowagę i powiedzieć im, jak możemy szanować i chronić nasze środowisko w największym możliwym stopniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.