Jak Sprawić, Aby Pąki Rosły Szybciej?

Jak sprawić, aby pąki rosły szybciej? 10 najlepszych wskazówek.

Uprawa własnego zioła jest fajna, ale palenie własnego zioła jest o wiele przyjemniejsze. Te 10 przydatnych wskazówek nauczy Cię, jak sprawić, by pąki rosły szybciej, abyś mógł je szybciej palić!

1. Uprawiaj marihuanę indoor.

Uprawa marihuany outdoor jest tania i łatwa, ale jest powolna, ponieważ rośliny są zależne od światła słonecznego i pogody. Uprawa w pomieszczeniu przyspiesza czas wzrostu, ponieważ możesz zapewnić swoim roślinom idealne oświetlenie, temperaturę i wilgotność, aby zmaksymalizować wzrost. Rośliny domowe są również mniej podatne na choroby i nie muszą martwić się mrozem, upałem czy insektami. Im zdrowsze są twoje rośliny, tym szybciej rosną!

2. Przycinaj rośliny.

Twoje rośliny zużywają energię do wzrostu liści i łodyg oraz pąków. W fazie kwitnienia chcesz, aby cała energia twoich roślin została poświęcona na wyhodowanie dużych, lepkich pąków. Przycinanie roślin w celu usunięcia dodatkowych łodyg i suchych, żółtych lub obumierających liści oznacza, że ​​więcej energii jest dostępnej dla wzrostu pąków.

3. Uprawiaj odmiany indica.

Możesz szybciej wyhodować pąki, uprawiając odmiany z dominującą indicą. Odmiany Indica generalnie mają krótszy czas kwitnienia niż odmiany Sativa, a także mają tendencję do wytwarzania wyższych plonów. Na przykład, Northern Lights to odmiana 95% indica, która kończy kwitnienie w około 6 do 8 tygodni i może zapewnić do 100 gramów plonów z jednej rośliny!

4. Używaj jak najlepszych odżywek do roślin.

Ważną częścią nauki, jak sprawić, by pąki rosły szybciej, jest wiedza, jakie składniki odżywcze należy dostarczać roślinom i kiedy. Aby przetrwać, Twoje rośliny potrzebują 3 kluczowych składników odżywczych.

• Azot (N) – potrzebny do wzrostu liści i łodyg w fazie wegetatywnej.
• Fosfor (P) – Potrzebny do wyhodowania wielu pąków w fazie kwitnienia.
• Potas (K) – potrzebny do wzrostu większych, grubszych pąków w fazie kwitnienia.

Twoje rośliny potrzebują również różnych ilości N, P i K na różnych etapach wzrostu. Na przykład, twoje rośliny nie powinny otrzymywać dużo azotu w fazie kwitnienia, więc cała ich energia jest kierowana na rosnące pąki.

5. Upewnij się, że wilgotność i temperatura są prawidłowe

Twoje rośliny potrzebują różnych poziomów wilgotności na różnych etapach wzrostu, aby rosnąć tak szybko, jak to możliwe.

Temperatura: Idealna temperatura dla twojego zioła to 70 – 80 stopni Fahrenheita (21 – 27 stopni Celsjusza).

Wilgotność:
• Klony – idealna wilgotność względna to 70 – 80%
• Sadzonki – idealna wilgotność względna to 65 – 70%.
• Stadium wegetatywne – idealna wilgotność względna to 40 – 70%.
• Etap kwitnienia – idealna wilgotność względna to 30 – 50%.

6. Daj swoim roślinom 24 godziny światła w fazie wegetatywnej.

Mimo że ta lista koncentruje się na tym, jak sprawić, by pąki rosły szybciej, ta wskazówka z pewnością sprawi, że twoje rośliny będą rosły szybciej, a pąki pojawią się wcześniej.

W fazie wegetatywnej rośliny będą pobierać jak najwięcej światła słonecznego, aby wyhodować więcej liści i łodyg. Jeśli uprawiasz cannabis w pomieszczeniu, oznacza to, że możesz włączać oświetlenie na maksymalnie 24 godziny na dobę i skrócić o połowę czas potrzebny roślinom na utrzymanie się w fazie wegetatywnej, zanim przejdą na kwitnienie.

7. Przejdź do etapu kwitnienia szybciej.

Jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, możesz uruchomić etap kwitnienia, zmieniając harmonogram oświetlenia na 12 godzin światła, a następnie 12 godzin ciemności. Naśladuje to naturę, w której kwitnienie jest wyzwalane przez dni i noce, które w miarę zbliżania się zimy stają się równe. Kiedy myślisz, że Twoje rośliny są wystarczająco duże lub masz dość czekania, po prostu zmień harmonogram oświetlenia i spraw, że rośliny wytworzą pąki!

Możesz również przyspieszyć kwitnienie na zewnątrz, uprawiając automatycznie kwitnącą odmianę marihuany. Odmiany automatycznie kwitnące zaczynają kwitnąć, gdy roślina osiąga określoną dojrzałość i nie zależą od długości dnia i nocy.

8. Używaj wysokiej jakości nasion.

Genetyka wybranych nasion jest jednym z najważniejszych czynników, gdy myślisz o tym, jak sprawić, by pąki rosły szybciej. Doświadczeni hodowcy opracowali hybrydowe odmiany, które mogą zakończyć kwitnienie w ciągu zaledwie 6 tygodni!

9. Uprawiaj marihuanę z klonów zamiast z nasion.

Kiedy hodujesz cannabis z klonów, zaczynasz z ugruntowaną rośliną, co oznacza, że ​​musisz czekać mniej czasu przed zbiorami.

10. Wykorzystaj system hydroponiczny.

Korzystanie z konfiguracji hydroponicznej pozwala na szybszy wzrost pąków, ponieważ możesz zapewnić roślinom dokładnie takie składniki odżywcze, jakich potrzebują do prawidłowego rozwoju.

Ogólnie rzecz biorąc, rośliny domowe są również mniej podatne na choroby i nie muszą się martwić zwierzętami, owadami ani innymi szkodnikami. Zdrowe rośliny szybciej rozwijają pąki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.