Czy Jedzenie Przed Snem To Zły Nawyk?

Czy jedzenie przed snem jest szkodliwe dla zdrowia?

Przekąski spożywane w nocy to dość kontrowersyjny temat. Oto, co eksperci mają do powiedzenia w tej sprawie.

Opinie na temat przekąsek przed snem są zróżnicowane, niektórzy twierdzą, że prowadzą do przybierania na wadze, a inni twierdzą, że jest odwrotnie. Jak większość rzeczy związanych ze zdrowiem, wszystko zależy od osoby i jej osobistych nawyków.

Jedzenie późnym wieczorem (czyli ta niewinna przekąska, którą jesz po kolacji i przed snem) zwykle kojarzy się z przybieraniem na wadze.

Krytycy tego nawyku twierdzą, że przed snem metabolizm człowieka zwalnia, a ostatnie kalorie, które spożywają, są przyswajane i przekształcane w tłuszcz. Istnieją również dowody na to, że jedzenie tuż przed snem może wywoływać nudności, zwłaszcza jeśli posiłek jest ciężki i powoduje ciężką pracę układu trawiennego.

W rzeczywistości najważniejszym czynnikiem decydującym o przybieraniu na wadze są Twoje nawyki.

Chociaż jedzenie przed snem nie powinno teoretycznie powodować przybierania na wadze, jest to nawyk, który zachęca do innych złych nawyków. Te przekąski zwykle nie liczą się jako posiłek, co oznacza, że ​​zawierają dodatkowe kalorie.

Występują również w porze dnia, kiedy ludzie są najbardziej głodni, co oznacza, że ​​podjadanie może szybko przekształcić się w spożywanie wystarczającej ilości kalorii, które zmniejszają dzienne spożycie kalorii.

Chociaż jedzenie tuż przed snem nie jest normą, niektórzy ludzie mają mniej czasu, co ogranicza ich możliwości. Gastroenterolog David Poppers powiedział Men’s Health, że te posiłki powinny mieścić się w przedziale 600 kalorii i powinny być spożywane bez rozpraszania uwagi, zapewniając, że jedzenie jest odpowiednio przeżuwane i że ludzie nie będą spożywać zbyt dużo powietrza przy każdym kęsie.

Niektóre badania pokazują, że osobom, które są bardzo głodne w nocy, jedna przekąska po obiedzie może pomóc kontrolować chęć jedzenia większej ilości. Wygląda na to, że we wszystkich tych scenariuszach najważniejsze jest to, co jesz, a nie czas, kiedy to jesz.

Bez względu na to, z jakiego punktu na to patrzysz, zjedzenie kawałka pizzy tuż przed snem nie pomoże ci schudnąć ani nie poczujesz się lepiej rano. Ale wieczorna przekąska w postaci jabłka lub miski płatków zbożowych może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.