4 organiczne pestycydy, które możesz zrobić sam

4 organiczne pestycydy, które możesz zrobić sam w domu.

Zrównoważony, organiczny ogród to zdrowy ogród. Nie wszystkie robaki są złe; a w rzeczywistości istnieje wiele dobrych owadów, które chcesz mieć w swoim ogrodzie, i które żerując w nim pomogą ci utrzymać szkodliwe szkodniki w ryzach. Toksyczne pestycydy powodują brak równowagi w ogrodzie, ponieważ nie rozróżniają one pożytecznych owadów od tych szkodliwych. Brak równowagi spowodowany toksycznymi pestycydami stanowi doskonałą okazję do rozmnażania się szkodliwych szkodników bez kontroli populacji, tworząc jeszcze większy problem i błędne koło.

Ale jest inny sposób! Mamy dzisiaj dla ciebie 4 organiczne pestycydy, które możesz zrobić sam. Najlepsze jest to, że są one niedrogie i można je łatwo przygotować w domu ze składników, które już prawdopodobnie posiadasz!

Poniższe spreje powinny być stosowane tylko w fazie wegetatywnej. Stosowanie ich na świeże kwiaty może zakłócać rozwój trichomów, a ponadto – z pewnością mogą wpłynąć na zmianę smaku marihuany.

• Sprej z ostrą papryką

Sprej z ostrą papryką jest jednym z najbardziej skutecznych i niedrogich naturalnych sprayów, które można zrobić w domu. Ostra papryka odeprze prawie wszystkie niszczycielskie szkodniki z twojego ogrodu bez szkody dla pożytecznych owadów, w tym zapylaczy.

Przy przygotowaniu tego spreju pracujesz ze świeżą, ostrą papryką, która może poważnie podrażnić twoje ręce, oczy oraz gardło, więc pamiętaj, aby zadbać o rękawiczki, okulary oraz zawiązać koszulę lub ręcznik wokół ust podczas tworzenia tego spreju.

Wszystko czego potrzebujesz to:
• dwie szklanki ostrej papryki (świetnie sprawdzi się papryka habanero)
• łyżka pieprzu cayenne
• główka czosnku
• kilka kropli naturalnego mydła do naczyń
• woda.
W zależności od tego, ile spreju potrzebujesz, tyle wody musisz użyć.

Najpierw posiekaj ostrą paprykę na mniejsze kawałki i umieść je w blenderze lub w robocie kuchennym z całą główką czosnku oraz łyżką pieprzu cayenne. Dodaj 0,5 szklanki wody i zmiksuj. Dodaj tę mieszankę do wody, dobrze zamieszaj, przykryj i odstaw na noc. Rano odcedź z pomocą ceraty lub cienkiej metalowej siatki, a do wszystkiego dodaj kilka kropli naturalnego mydła do naczyń, aby sprej dobrze przyklejał się do roślin. Dokładnie posmaruj rośliny tą mieszanką wieczorem – a jeśli walczysz ze szkodnikami, możesz spryskiwać rośliny co kilka dni aż do ustąpienia problemu.

• Sprej z solą

Z nieznośnymi szkodnikami można walczyć z pomocą soli, a dokładnie z pomocą kryształków soli himalajskiej. Ta konkretna sól, znana w Himalajach jako Białe Złoto jest lepsza od soli jodowanej oraz soli morskiej, ponieważ pozostaje nietknięta przez toksyny oraz zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska.

Wystarczy zmieszać dwie łyżki soli bogatej w minerały z wodą, wymieszać i od razu nałożyć na rośliny.

• Sprej z olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne to silne, skoncentrowane terpeny ekstrahowane z roślin.

My skupimy się na spreju z olejkiem z nagietka, rozmarynu, eukaliptusa, oraz mięty pieprzowej. Każdy z tych czterech olejków działa cudownie samodzielnie odstraszając szkodniki, a w połączeniu znacznie zwiększają one swoje zalety. Olejki eteryczne z nagietka, rozmarynu, eukaliptusa i mięty pieprzowej pomagają powstrzymać mszyce, mączliki, przędziorków, nicienie, mrówki i pchły. Szkodniki znajdują pokarm dzięki zapachowi i sygnałom chemicznym, dlatego powlekanie roślin różnymi feromonami dezorientuje niszczycielskie owady, powodując, że szukają pożywienia w innym miejscu.

Aby przygotować sprej, najpierw zmieszaj te wszystkie olejki w stosunku 1:1:1:1.

Weź jedną łyżeczkę tej mieszanki, kilka kropli naturalnego mydła do naczyń oraz wodę. Następnie po prostu je zmieszaj i spryskuj rośliny wczesnym rankiem.

• Sprej z czosnkiem

Ostry zapach czosnku skutecznie odstrasza niszczycielskie owady, takie jak mszyce i chrząszcze od chęci jedzenia lub składania jaj na roślinach. Wszystko czego potrzebujesz do tego przepisu to czosnek i woda. Ilość użytego czosnku zależy od aktualnej sytuacji szkodników. Jeśli używasz tego po prostu jako sprayu zapobiegawczego, wystarczy jedna główna czosnku. Jeśli jednak dotknęła cię plaga szkodników, sprej musi być znacznie bardziej skoncentrowany i potrzebować możesz aż 16 główek czosnku (ze względu na to, że czosnek nie jest toksyczny, możesz użyć nawet więcej!).

Wystarczy zmiażdżyć czosnek, wymieszać z wrzącą wodą i pozostawić na noc. Kolejno odcedź go, i umiesz w butelce z rozpylaczem (odcedzamy w celu zapobiegnięcia zapychania dyszy przez kawałki czosnku). Dokładnie rozpyl sprej na roślinach i pożegnaj problem mszyc.

Te cztery metody są o wiele bardziej skuteczne niż toksyczne pestycydy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.