Objawy Stresu Cieplnego w Uprawie

Objawy stresu cieplnego w uprawie marihuany.

Konopie indyjskie uwielbiają ciepłe temperatury, ale czasami mogą być za wysokie, powodując szereg problemów, które mogą poważnie wpłynąć na zdrowie, jeśli nie zostanie to opanowane. Intensywne ciepło może być prawdziwym problemem, który może trwale uszkodzić lub nawet zabić roślinę.

Jeśli twoje rośliny wykazują oznaki stresu, może to być spowodowane przegrzaniem. Tak jak ludzie mogą stać się zirytowani i zestresowani, gdy jest im zbyt gorąco, rośliny mogą również wykazywać oznaki dyskomfortu. Rośliny konopi mogą przetrwać stres cieplny, jednak jakość pąków i plony mogą zostać drastycznie obniżone, jeśli zostaną pozostawione bez opieki.

Dlaczego rośliny konopi doświadczają stresu cieplnego?

Rośliny konopi są dość odporne na wiele warunków środowiskowych, ale czasami temperatury mogą być po prostu wyższe, niż są w stanie wytrzymać. W pomieszczeniach główną trudnością jest kontrolowanie sprzętu, aby nie było zbyt gorąco ani zimno. Na zewnątrz hodowcy muszą stawić czoła skrajnym warunkom pogodowym, które mogą przynieść intensywne fale upałów, które zagrażają roślinom.

Przegrzanie nie pojawia się tylko i wyłącznie dlatego, że jest zbyt gorąco. Chociaż jest to prawdopodobnie najbardziej prawdopodobny powód stresu dla rośliny konopi, należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników, które pomogą lepiej zdiagnozować problem i znaleźć pierwotną przyczynę. Zwykle problemy te są związane z wysokimi temperaturami.

Niska wilgotność – Niski poziom wilgoci w powietrzu utrudnia roślinom zachowanie chłodu, co powoduje wzrost temperatury, ponieważ stają się „spragnione”.
Spalanie składników odżywczych – Nadmierne ilości minerałów mogą zakłócać zdolność rośliny konopi do regulowania własnej temperatury.
Za dużo światła — Intensywne światło jest często przyczyną nadmiernego ciepła. Możliwy jest również lekki stres, sygnalizowany blaknięciem liści.
Słaba wentylacja – rośliny, które nie otrzymują wystarczającej ilości świeżego powietrza, są narażone na przegrzanie. Uzupełnianie powietrza pomaga obniżyć temperaturę.
Awaria sprzętu — domowe rośliny konopi w dużym stopniu polegają na sprzęcie. Klimatyzatory należy regularnie kontrolować, aby uniknąć awarii.

Jak wygląda stres cieplny?

Kiedy roślina konopi jest zestresowana z powodu zbyt wysokiej temperatury, będzie wykazywać dość niefortunne objawy. Wiele zależy od etapu wzrostu, który również określa, jak problematyczny może być problem z przegrzaniem. Roślina, która rozwija stres podczas wegetacji, będzie miała inne objawy i zagrożenia dla rośliny, która już jest w fazie kwitnienia.

Często zdarza się, że gdy roślinom jest zbyt gorąco, baldachim zacznie wykazywać objawy przegrzania. Oczywiście wierzchołek rośliny będzie cieplejszy wraz ze wzrostem temperatury. Baldachim jest również zwykle wystawiony na działanie większości światła, więc temperatury będą wyższe wokół górnych obszarów ogrodu.

Wczesne oznaki stresu cieplnego w roślinach marihuany

Liście to miejsca, w których stres cieplny po raz pierwszy staje się widoczny i zwykle zwijają się w górę wokół krawędzi, tworząc kształt przypominający czółno. Stres cieplny wygląda inaczej niż jakikolwiek niedobór składników odżywczych, więc wykrycie tego typu zwijania się daje wyraźną wskazówkę, że rośliny cierpią na problem z przegrzaniem. Różni się nieco w zależności od odmiany, ale jeśli się martwisz, możesz sprawdzić następujące oznaki przegrzania:

1. W fazie sadzonki:
• Powolny wzrost
• Nowe liście są blade i zwiędłe
• Zahamowany wzrost/śmierć.

2. W fazie wegetatywnej:
• Zwijające się, suche i zwiędłe krawędzie liści
• Suche/brązowe plamy
• Spalone i zwijające się końcówki liści, brązowienie sięga aż do do podstawy rośliny.

3. W fazie kwitnienia:
• Białe/ żółknące liście wokół korony
• Zwijanie się liści
• Nierówne pąki
• Produkcja białych słupków przed zbiorami.

Rośliny konopi poważnie dotknięte stresem cieplnym prawdopodobnie nie zregenerują się, zwłaszcza jeśli problem wystąpi w fazie kwitnienia.

Wskazówka: Upewnij się, że nie mylisz stresu cieplnego z innymi problemami, ponieważ objawy mogą wyglądać podobnie do niektórych niedoborów.

Stres cieplny w pomieszczeniu

Uprawa marihuany w pomieszczeniu wymaga skonfigurowania wydajnego sprzętu, aby utrzymać temperaturę na komfortowym poziomie. Zainstalowanie odpowiednich wyciągów i klimatyzacji to najlepsze sposoby na schłodzenie pomieszczenia do uprawy. Zwiększając cyrkulację, usuwamy ogrzane powietrze z otoczenia roślin i pozwalamy mu skutecznie wywietrzyć, gdy świeże powietrze dostaje się do przestrzeni.

Hodowcy w pomieszczeniach często używają oświetlenia HID, które wytwarza dużo ciepła. Może to być korzystne w chłodniejszym klimacie, jednak światła HID mogą nadal powodować problemy z przegrzaniem, jeśli zostaną umieszczone zbyt blisko roślin. Problemom związanym ze stresem cieplnym w pomieszczeniach można zapobiegać lub je rozwiązywać, poprawiając przestrzeń do uprawy.

Więc jak sobie z tym poradzić? Oto kilka wskazówek:

• Zwiększenie odległości między baldachimem a światłami
• Wykorzystanie oscylujących wentylatorów
• Użycie diod LED, które prawie nie wytwarzają ciepła
• Klimatyzacja, jeśli temperatury osiągają ekstremalne poziomy
• Lepsze wentylatory wyciągowe, aby świeże powietrze wypełniało pomieszczenie do uprawy co najmniej co 5 minut
• Utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu do uprawy poniżej 25°C.

Klimatyzacja może nie być konieczna, chyba że mieszkasz w szczególnie gorącym klimacie, ale mimo to zaleca się system kontroli temperatury, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Nawilżacze są również dobrą metodą regulacji temperatury w pomieszczeniu do uprawy. Jako minimum należy mieć termometr/higrometr ścienny z sondą, aby móc przez cały czas monitorować temperaturę i wilgotność w baldachimie.

Stres cieplny na zewnątrz

Jeśli uprawiasz na zewnątrz, kontrolowanie stresu cieplnego może być nieco trudniejsze, ale wciąż możesz zrobić wiele, aby pomóc swoim zielonym przyjaciołom w rozwoju. Rośliny konopi uprawiane na zewnątrz mogą być narażone na długie godziny silnego słońca, któremu towarzyszą intensywne fale upałów, które mogą trwać kilka dni. Niezależnie od regionu i prognozy pogody, możesz planować z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że rośliny są chronione i gotowe na dłuższe okresy upałów.

Donice – donice można przenosić w zacienione miejsca, jeśli upał stanie się zbyt intensywny. Duże pojemniki lub donice ceramiczne zatrzymują więcej wilgoci, pomagając obniżyć temperaturę.

Ekstrakt z wodorostów — bogate w składniki odżywcze suplementy wodorostów wspomagają korzenie, regulując temperaturę i wilgotność, zmniejszając ryzyko wysychania roślin w przypadku przegrzania.

Poranne podlewanie – daj roślinom wystarczającą ilość wody, abyś mógł podlewać każdego ranka, zanim pojawi się słońce. Unikaj podlewania ich w upalne dni.

Cień budynku — jeśli nie możesz przenieść roślin, rozważ nakrycie ich, aby zapewnić cień przez kilka godzin w najgorętszych okresach.

Wybierz odmiany odporne na ciepło — niektóre genetyki radzą sobie z upałami znacznie lepiej niż inne, więc sprawdź, czy twoje nasiona są hodowane do wzrostu w ciepłym klimacie.

Sadzenie bezpośrednio do gruntu oznacza, że korzenie dłużej pozostają chłodne, chociaż trudniej jest je chronić przed słońcem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Można to rozwiązać, kopiąc dziurę w ziemi, w której można umieścić doniczkę w ciągu dnia. Stosowanie tej metody to doskonały sposób na zatrzymanie wilgoci w glebie i uniknięcie wysychania korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.