Jak Przechowywać Marihuanę?

Jak przechowywać marihuanę i zachować jej świeżość?

Szukasz najlepszych sposobów na przechowywanie marihuany? Koniecznie czytaj dalej! W tym artykule znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą zachować świeżość i bezpieczne przechowywanie marihuany. Ale zanim przejdziemy do wszystkich nakazów i zakazów, porozmawiajmy o podstawach marihuany.

(Uwaga: przechowując marihuanę, zawsze pamiętaj o wyraźnym oznakowaniu pojemnika i trzymaj go poza zasięgiem nieletnich.)

Co wpływa na świeżość konopi?

Po pierwsze. Należy zauważyć, że niestety marihuana nie trwa wiecznie — łatwo się psuje. I jak każdy łatwo psujący się przedmiot, marihuana może się zepsuć. (W końcu to zebrane plony.) W rzeczywistości, gdy tylko zostaną zebrane, jego okres przydatności do spożycia zaczyna tykać. Istnieje krótka lista czynników, które wpływają na degradację konopi.

Ciepło

Konopie indyjskie są dość wybredne, jeśli chodzi o temperaturę. Przechowując marihuanę, potrzebujesz miejsca, w którym nie jest ani za gorąco, ani za zimno, ale w sam raz. Dlaczego? Kiedy marihuana jest wystawiona na działanie wysokich temperatur, kannabinoidy zaczynają się rozkładać. Idealnie, temperatura 70 ° F stopni powinna załatwić sprawę. Długotrwała ekspozycja na temperatury powyżej złotego standardu 70 ° F może potencjalnie spowodować rozwój pleśni i bakterii.

Wilgotność

Podobnie jak ciepło, wilgotność ma bezpośredni wpływ na potencjalną degradację konopi. Wysoka wilgotność może przywrócić wilgoć marihuanie, co oznacza, że ryzykujesz pleśnią, a nawet smakami amoniaku. Z drugiej strony niska wilgotność może prowadzić do wysychania liści, powodując, że konopie stają się kruche i łamliwe. Podczas przechowywania marihuany należy dążyć do poziomu wilgotności mieszczącego się w przedziale od 59 do 63 procent. Dzięki temu marihuana pozostanie wierna swojej zamierzonej formie, świeża i wolna od potencjalnie szkodliwych bakterii.

Światło

Światło ultrafioletowe może być niewidoczne, ale to, że go nie widzimy, nie oznacza, że nie wyrządza szkód. W rzeczywistości, według badań, wysoka ekspozycja na światło ultrafioletowe lub promieniowanie UV jest głównym winowajcą, jeśli chodzi o degradację konopi. I to też nie trwa długo. Światło ultrafioletowe może szybko rozkładać materię organiczną, taką jak konopie indyjskie, co powoduje ogólną degradację kannabinoidów.

Przepływ powietrza

Oprócz czynników takich jak ciepło i wilgotność należy również pamiętać o przepływie powietrza. Ciężka ekspozycja na tlen może powodować degradację kannabinoidów. Kontrolowanie poziomu tlenu jest niezbędne do przedłużenia życia marihuany.

Najlepsze pojemniki do przechowywania marihuany

Zawsze zalecamy przechowywanie marihuany z troską i rozwagą, na jaką zasługuje ta roślina.
Chociaż z pewnością nie brakuje obecnie dostępnych opcji przechowywania, niektóre z najbardziej efektywnych sposobów przechowywania są często najprostsze. I nie, nie mówimy o plastikowych torbach.

Szklany słoik

Wydaje się to prawie oczywiste, ale prosty szklany słoik z zakręcaną pokrywką jest prawdopodobnie najbardziej skuteczny, jeśli chodzi o przechowywanie produktów konopnych, takich jak żywa żywica. Jest hermetyczny, co oznacza, że marihuana nie jest narażona na potencjalnie szkodliwe utlenianie. A dzięki mocno zakręconej pokrywie nie ryzykujesz przypadkowego otwarcia słoika.

Wybierając pojemnik, wybierz szklany słoik, który jest odpowiedni do ilości marihuany, którą zamierzasz przechowywać w środku. I wybierz ciemny, odporny na promieniowanie UV szklany pojemnik, aby zapobiec degradacji konopi. A co z ochroną produktu z konopi indyjskich przed podwyższoną ekspozycją na tlen, wilgoć, ciepło i światło?

Ponownie, odpowiedzi są dość proste! I jest duża szansa, że masz już dokładnie to, czego potrzebujesz do właściwego przechowywania, schowane w szafkach kuchennych — słoik typu mason. Nie można zaprzeczyć, że klasyczny szklany pojemnik to podstawa przechowywania. Te sprawdzone pojemniki do przechowywania marihuany są hermetyczne, co oznacza, że sprawdziłeś to pudełko.
Chociaż świetnie nadają się do krótkotrwałego przechowywania, jeśli chodzi o ekspozycję na światło, słoiki z przezroczystego szkła typu mason nie są najlepszym wyborem. Zamiast tego poszukaj słoika z przyciemnionym szkłem (może to być brązowe lub zielone szkło), aby zapobiec degradacji marihuany pod wpływem światła.

A co z plastikiem?

Dwa słowa: absolutnie nie. Plastikowe pojemniki są nie do przyjęcia. W rzeczywistości mogą sprawić, że pąki marihuany będą się pocić. Dlatego zalecamy unikanie plastiku, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli planujesz przechowywać marihuanę przez dłuższy czas, sięgnij po opakowanie nawilżające. Te sprytne opakowania do przechowywania utrzymują poziom wilgotności dokładnie tam, gdzie powinien być, a jednocześnie zachowują jakość marihuany i zapobiegają rozwojowi obrzydliwej pleśni.

Jak najlepiej przechowywać marihuanę, aby zachować jej świeżość?

Obecnie dostępnych jest więcej produktów z konopi indyjskich niż kiedykolwiek wcześniej. A każdy produkt, niezależnie od tego, czy są to produkty spożywcze z kwiatów, czy konopi, ma swój własny zestaw unikalnych instrukcji dotyczących tego, jak należy go przechowywać, aby zachować optymalną świeżość i moc.

Wysokie temperatury, ekspozycja na światło ultrafioletowe i powietrze oraz wysoka wilgotność to najgorsi wrogowie kwiatów konopi. Zachowaj świeżość i moc kwiatu, przechowując go w hermetycznym szklanym pojemniku, który jest zaciemniony lub przechowywany z dala od bezpośredniego światła. Dodatkowo trzymaj swoją marihuanę z dala od źródeł ciepła w domu (na przykład różnych urządzeń). I pamiętaj, zawsze przechowuj słoik w chłodnym, suchym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.