Dawkowanie Produktów Spożywczych z Marihuaną

Produkty spożywcze są jedną z najpopularniejszych metod spożywania konopi indyjskich, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i medycznych. Dla tych, którzy nie poznali tej metody – a nawet dla tych, którzy to zrobili – największą wadą produktów spożywczych jest niepewność związana z dawkowaniem – ustalenie dawki nie zawsze jest proste i przez większość czasu wymaga jakiś poziom prób i błędów. Dla niektórych może się to wydawać całkowicie wykonalne. Jednak dla innych przyszłych koneserów produktów spożywczych może się to wydawać żmudnym (a nawet zniechęcającym) procesem.

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem, czy konsumentem produktów spożywczych po raz pierwszy, możliwe jest osiągnięcie przyjemnego doświadczenia. Zanim po raz pierwszy rozerwiesz produkty spożywcze z konopi indyjskich, zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi dawkowania. W przeciwnym razie przygotujesz się na rozczarowujący, przytłaczający lub w inny sposób mniej przyjemny czas.

Produkty spożywcze dla początkujących: nasze najlepsze porady dotyczące dawkowania produktów spożywczych z marihuaną

Jeśli zastanawiasz się nad spróbowaniem produktów spożywczych zawierających THC po raz pierwszy, pamiętaj, aby nie spieszyć się z pierwszym doświadczeniem. Chociaż niecierpliwość jest zrozumiała, może również przynieść odwrotny skutek, prowadząc do negatywnego czasu, a także do zmniejszenia chęci dalszego spożywania artykułów spożywczych w przyszłości.

Zamiast tego spróbuj podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby mieć jak najlepsze wrażenia z jedzenia za pierwszym razem. Jeśli nie bierzesz pod uwagę dawkowania, łatwo się pomylić i spożyć dawkę, która jest albo o wiele za wysoka, albo o wiele za niska. Żadna instancja nie zapewni Ci najlepszego czasu ani nie pozwoli czerpać korzyści z produktów spożywczych i THC.

Jeśli jako początkujący określasz swoją dawkę, musisz wziąć pod uwagę więcej niż jedną zmienną. Ustalenie idealnej dawki zależy od kilku czynników. Im więcej czynników weźmiesz pod uwagę, tym bardziej prawdopodobne jest, że ustalisz dawkę odpowiednią dla Twojego organizmu i jego potrzeb.

Oto kilka ważnych zmiennych, które należy wziąć pod uwagę, jeśli jesteś nowym konsumentem artykułów spożywczych zawierających THC:

Doświadczenie

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś produktów spożywczych, nie oznacza to, że nie znasz innych produktów z konopi indyjskich. W rzeczywistości wiele osób zna już efekty marihuany (czy to poprzez palenie, czy inną metodę konsumpcji).

Jak można się spodziewać, twoje doświadczenia z marihuaną będą miały ogromny wpływ na twoją najlepszą możliwą dawkę. Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem konopi indyjskich, istnieje szansa, że zbudowałeś pewną tolerancję na tę roślinę. Tak więc, jeśli masz już pewien stopień tolerancji na działanie konopi indyjskich i THC, istnieje duża szansa, że będziesz mógł zacząć od wyższej dawki. W takich przypadkach najlepiej jest zachować jak największą ostrożność, dopóki nie ustalisz wpływu marihuany na własne ciało.

Nawet wtedy nie jest to jedyny powód, dla którego warto rozważyć marihuanę, jeśli jesteś jej pierwszym użytkownikiem. Jeśli wcześniej używałeś konopi indyjskich, masz jakieś pojęcie o tym, jak THC wpływa na twoje ciało. Zazwyczaj będziesz wiedział, czego się spodziewać po swoim haju, ogólnie rzecz biorąc. Jeśli nie wiesz, czego się spodziewać, zbyt silny haj może być niesamowicie wstrząsającym (i niezbyt przyjemnym) doświadczeniem. Powinieneś więc być tak ostrożny, jak to tylko możliwe, aby mieć pewność, że pierwszy raz na haju nie będzie zbyt intensywny, by sobie z nim poradzić.

Pamiętaj jednak, że haj, którego doświadczysz po spożyciu produktów spożywczych, nie jest identyczny z tym, czego doświadczyłeś, stosując inne formy konopi. Będziesz miał ogólne pojęcie, czego się spodziewać (jako doświadczony użytkownik konopi indyjskich), chociaż nie można dokładnie wiedzieć, jaki wpływ będą miały produkty spożywcze na twój umysł i ciało. Niemniej jednak przynajmniej będziesz wiedział, jak rozwiązać problem, jeśli w końcu doświadczysz nieprzyjemnego lub zbyt silnego haju. Bez doświadczenia z konopiami sytuacja ta może być znacznie trudniejsza do opanowania.

Poznaj swoje ciało

Zmienne, takie jak czyjś wiek, wskaźnik masy ciała, płeć, metabolizm i ogólna chemia organizmu, mogą wpływać na działanie THC. Niektóre z tych czynników mogą nawet zmieniać się w czasie, co prowadzi do zmian w skuteczności marihuany na organizm. Nie masz pewności, jak stan twojego ciała wpłynie na twoją dawkę? Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to fantastyczny moment na rozmowę z doradcą ds. zdrowia lub innym wyszkolonym profesjonalistą w dziedzinie konopi.

Czy jadłeś coś przed?

Biorąc pod uwagę, że spożywanie produktów spożywczych wiąże się z jedzeniem, rozsądne może się wydawać rozpoczęcie tego doświadczenia na pusty żołądek. Jest to jednak dalekie od najlepszego sposobu działania — zwłaszcza jeśli jesteś zupełnie nowym użytkownikiem produktów spożywczych, z niewielką lub żadną tolerancją na produkty z konopi indyjskich lub THC.

Może to zabrzmieć trochę prosto, ale jest to ważny czynnik, o którym należy pamiętać przed zażyciem produktów spożywczych (nawet jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem). Spróbuj pomyśleć o tym w ten sposób: Traktuj produkty spożywcze jak środki przeciwbólowe i zastosuj te same środki ostrożności przed spożyciem dawki. Większość z nas wie, że nie należy przyjmować środków przeciwbólowych na pusty żołądek, ponieważ często może to prowadzić do nudności i dyskomfortu. Ponadto brak pokarmu w żołądku może prowadzić do zbyt szybkiego wchłaniania leku. Ilekroć lek lub środek przeciwbólowy wchłania się zbyt szybko, często występują negatywne skutki uboczne. Ta sama zasada dotyczy również produktów spożywczych. Ilekroć produkty spożywcze są spożywane bez innych pokarmów, początek odlotu nastąpi znacznie szybciej — zamiast dać ci możliwość wygodnego złagodzenia tego uczucia w tempie, które jest dla ciebie najłatwiejsze. twoje ciało.

Zawsze patrz na miligramy aktywowanego THC

Nie zanurzaj się od razu w przyjmowaniu artykułów spożywczych bez uprzedniego zwrócenia uwagi na liczby. Jasne, często może się to wydawać trochę nużące, ale jest to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu.

Zawsze powinieneś dokładnie wiedzieć, ile THC spożywasz, a miligramy to najczęstsza miara. Nie tylko pomoże ci to w zarządzaniu efektami, ale łatwiej będzie ci powtórzyć dawkę, z którą miałeś pozytywne doświadczenia – nie będzie to musiała być gra prób i błędów za każdym razem, gdy spożywasz produkty spożywcze. A także, wiedząc dokładnie, jaką dawkę przyjąłeś, łatwiej jest miareczkować (lub zwiększać dawkę) w razie potrzeby.

Pamiętaj: niektóre produkty spożywcze są silniejsze niż inne, więc nie powinieneś próbować sprawdzać poziomu THC gałką oczną.

Nie będziesz odpowiadać tak samo na każdy produkt

Reakcja twojego organizmu na spożywanie THC niekoniecznie będzie spójna, niezależnie od producenta. Dlatego za każdym razem, gdy po raz pierwszy próbujesz nowych produktów mądrze jest zachować ostrożność.

Idąc o krok dalej, różne marki nie są jedynym czynnikiem, który może prowadzić do niespójnych reakcji. Rodzaj spożywanej żywności może również mieć wpływ. Na przykład nie ma gwarancji, że zareagujesz tak samo na żelki z THC, jak na czekoladki, nawet jeśli technicznie zawierają one taką samą ilość THC.

Jak dawno temu spożywałeś produkty z marihuaną?

Szczególnie ważne jest, aby pamiętać o tym dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z konopiami indyjskimi. Bez istniejącej tolerancji będziesz musiał być tak ostrożny, jak to tylko możliwe; jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest cierpliwość. Co właściwie przez to rozumiemy? Zasadniczo dobrze jest trochę poczekać, zanim zdecydujesz, że dana dawka nie dała wystarczająco silnego efektu. Czasami efekty marihuany nie będą natychmiastowe i ważne jest, aby wziąć to pod uwagę.

Na przykład, jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem produktów spożywczych, możesz zacząć od skromnych 10 do 20 miligramów THC. Załóżmy, że bierzesz tę dawkę, ale doświadczasz tylko niewielkiego efektu, który nie zbliża się do haju, na który tak naprawdę liczyłeś. Cóż, nie spiesz się, aby spożywać jeszcze więcej produktów spożywczych, zanim dasz swojemu ciału czas na dostosowanie się. Możesz odczekać około 45 minut do godziny, zanim ocenisz, jak obecnie czuje się twoje ciało i umysł. Jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany, możesz zdecydować się na nieco więcej. Ponownie, jeśli jesteś nowy, upewnij się, że każda dawka jest mniejsza – staraj się nie spieszyć.

Jeśli chcesz być jeszcze bardziej ostrożny, możesz nawet spróbować mikrodozowania. Zamiast na przykład brać 10 miligramów, możesz wziąć 2,5 miligrama. Będzie to wymagało sporo cierpliwości, chociaż jest to fantastyczny sposób na uniknięcie przytłaczającego lub niewygodnego haju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.