Wpływ Marihuany Na Wydajność w Pracy

Czy marihuana wpływa na wydajność pracy?

W związku z kontynuującą legalizacją wielu użytkowników zadaje następujące pytanie: czy marihuana może wpływać na wydajność pracy? Chociaż nie zalecamy używania marihuany w pracy w żadnych okolicznościach, istnieje wiele sposobów na jej spożywanie po godzinach pracy bez wpływu na wydajność pracy.

Wyobraź sobie to. Wracasz do domu po długim dniu pracy. Siedzisz na kanapie, relaksujesz się i bierzesz drinka, który pomoże Ci się zrelaksować. Byliśmy narażeni na ten scenariusz przez całe życie, do tego stopnia, że jest to nie tylko zrozumiałe, ale także logiczne. Ale co się stanie, gdy zamienimy szklankę szkockiej na jointa z marihuaną? Zmiana jest natychmiastowa. Ale dzieje się tak głównie dlatego, że nie jesteśmy zaznajomieni ze skutkami spożycia marihuany w porównaniu ze spożyciem alkoholu pod koniec dnia.

Niedawne badanie wykazało, że palenie trawki po godzinach nie wpływa na wydajność pracy. W rzeczywistości istnieje kilka przypadków, w których marihuana może nawet pomóc ci być bardziej kreatywnym i skoncentrowanym.

„Osobiście konsumuję marihuanę średnio dwa razy w tygodniu po godzinach pracy. Jest to analogiczne do lekkiego picia pod koniec dnia w tym sensie, że czujesz ulgę i działa jak środek przeciwstresowy. Napój sprawia, że czujesz się bardziej energiczny, podczas gdy marihuana sprawia, że ​​czuję się ospały przez około godzinę. Zwykle pracowałem nad kreatywnymi zadaniami, takimi jak optymalizacja kampanii marketingowej lub przeprojektowanie strony internetowej, aby interfejs użytkownika/UX był lepszy po spożyciu marihuany. Moja produktywność przy tych zadaniach wzrasta, podczas gdy mam tendencję do odkładania rutynowych lub monotonnych zadań na później.”

Jednak czas jest kluczowy. Wyniki badania „wskazują, że spożywanie trawki przed pracą i w jej trakcie negatywnie wpłynęło na zdolność pracownika do wykonywania przydzielonych zadań i wykonywania podstawowych obowiązków. Jednak w badaniu zauważono, że używanie marihuany poza godzinami pracy „nie było powiązane (pozytywnie ani negatywnie) z żadną formą wydajności”. Tak więc, tak jak nie można pić napojów alkoholowych w pracy bez negatywnego wpływu na wydajność, tak używanie marihuany nie jest zalecane przed lub w godzinach pracy. Później jednak badanie pokazuje, że (podobnie jak napój na koniec dnia) możesz cieszyć się dawką marihuany, gdy relaksujesz się po godzinach pracy.

Spożywanie marihuany nawet po godzinach pracy nadal wiąże się z ryzykiem haju następnego dnia.

Występuje również spadek poziomu energii z powodu adrenaliny podczas haju w momencie spożycia. Jednak każdy jest inny, niektórzy mogą faktycznie poprawić swoje wyniki, ponieważ marihuana może pomóc im skupić się na projektach, nad którymi pracują”.

Pamiętaj, że wszystko to w dużej mierze zależy od każdej osoby.

Każdy jest inny, a marihuana będzie miała wyjątkowy wpływ na każdą osobę. Ponadto istnieje wiele miejsc pracy, które mogą legalnie zwolnić pracowników za palenie trawki po godzinach. Jeśli planujesz zapalić po pracy, po prostu upewnij się, że możesz to zrobić zgodnie z prawem, zanim zaczniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.