Cannabis Może Leczyć Problemy Żołądkowe 

W jaki sposób cannabis może leczyć problemy żołądkowe?

Czy słyszałeś o czopkach z konopi i zastanawiałeś się, dlaczego miałbyś używać czopków? Nie jesteś sam — wiele osób nie zna czopków. Ale jest to dobry sposób, aby wykorzystać cannabis w problemach żołądkowo-jelitowych. Porozmawiajmy o tym.

Czym są czopki?

Czopki to wszelkie leki wprowadzane do pochwy lub odbytu. Zazwyczaj są używane z kilku różnych powodów:

• Dostarczają leki bezpośrednio w miejsce bólu lub dyskomfortu (na przykład skurcze menstruacyjne, bóle brzucha, zaparcia itp.).
• Lek szybko się wchłania
• Gdy dana osoba
• nie może połykać leków z powodu nudności i wymiotów lub upośledzonego przełyku lub przewodu pokarmowego.

W przypadku jakich problemów żołądkowo-jelitowych można stosować czopki?

1. Zespół jelita drażliwego (IBS)

Zespół jelita drażliwego (IBS) to powszechne zaburzenie, które dotyka około 11% światowej populacji. To choroba zapalna, która atakuje jelito grube. Charakteryzuje się bólem brzucha i problemami z wypróżnianiem — częściej lub rzadziej (biegunka lub zaparcia) i innym rodzajem stolca.

2. Choroba zapalna jelit (IBD)

Przyczyną nieswoistego zapalenia jelit jest przewlekłe zapalenie przewodu pokarmowego, które prowadzi do bólu brzucha, ostrej biegunki, zmęczenia, utraty wagi i niedożywienia. Dwie najczęstsze postacie IBD to choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Chociaż te dwie choroby mają wiele wspólnych cech, istnieje kilka istotnych różnic między nimi;

• Wrzodziejące zapalenie jelita grubego występuje tylko w okrężnicy i tylko w najbardziej wewnętrznej wyściółce. Natomiast choroba Leśniowskiego-Crohna może wystąpić w dowolnej części przewodu pokarmowego i może wystąpić we wszystkich warstwach ścian jelit.
• Wrzodziejące zapalenie jelita grubego charakteryzuje się ciągłym stanem zapalnym okrężnicy, podczas gdy w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna zdrowe części jelita mogą nadal zasiedlać obszary objęte stanem zapalnym.

Czy konopie łagodzą objawy związane z problemami żołądkowo-jelitowymi?

Naukowcy zaczęli badać rolę układu endokannabinoidowego (ECS) w prawidłowej regulacji układu żołądkowo-jelitowego.

Odkryli, że receptory kannabinoidowe są obecne w układzie pokarmowym, w tym w okrężnicy. ECS bierze udział w wielu funkcjach przewodu pokarmowego — szybkości trawienia, ruchliwości jelit i opróżnianiu jelit. IBS i IBD mogą wpływać na niektóre lub wszystkie z tych normalnych funkcji.

Wiemy, że konopie pomagają radzić sobie ze stanami zapalnymi w całym ciele. Badania potwierdzają wkład cannabis w zmniejszenie stanu zapalnego w układzie pokarmowym i bólu.

Jeszcze bardziej godna uwagi z badań była ogólna poprawa jakości życia pacjentów po zastosowaniu konopi indyjskich w celu radzenia sobie z objawami. Badanie z 2012 r. wykazało poprawę jakości życia osób z IBS, oprócz pozytywnych wskaźników zdrowia — poprawy zdolności do pracy, bycia towarzyskim i zmniejszenia depresji.

Ponadto badanie z 2011 r. wykazało, że konopie indyjskie zmniejszyły zapotrzebowanie na inne leki, a potencjalnie nawet potrzebę operacji u pacjentów z IBD. W tym badaniu 45 procent uczestników osiągnęło remisję kliniczną, a 25 procent wstrzymało leczenie kortykosteroidami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.