THC Wykazuje Niewielki Wpływ Na Pamięć

Nowe badanie wykazało, że THC posiada niewielki wpływ na pamięć użytkowników.

Wygląda na to, że Zoom, znana na całym świecie bezpieczna platforma wideo, może zaoferować swoim użytkownikom znacznie więcej niż wyrafinowaną metodę pozostawania w kontakcie. Washington State University niedawno wykorzystał moc tej telefonii wideo i systemu czatu online, aby ocenić wydajność podejmowania decyzji przez konsumentów konopi indyjskich; z zadowalającymi wynikami.

W badaniu WSU, opublikowanym w czasopiśmie Scientific Reports, zespół naukowców obserwował zachowania konsumentów konopi indyjskich za pośrednictwem aplikacji do wideokonferencji. Każdy badany przeszedł serię testów poznawczych po waporyzacji silnych koncentratów konopi lub bogatego w kannabinoidy kwiatu konopi, które kupił w licencjonowanych aptekach z konopiami indyjskimi w legalnym stanie Waszyngton w USA. Według badaczy z WSU nie było znaczącego wpływu na konopie indyjskie wyniki konsumenckie po wzięciu udziału w testach decyzyjnych.

Jednak grupa przyznała się do pewnych drobnych upośledzeń pamięci związanych ze zniekształconymi wspomnieniami, swobodnym przywoływaniem i pochodzeniem pamięci. „Z powodu federalnych ograniczeń dla naukowców po prostu nie było możliwe zbadanie ostrych skutków tych produktów o dużej sile działania” – powiedział WSU psycholog i główny badacz badania, Carrie Cuttler. „Ogólna populacja w stanach, w których konopie indyjskie są legalne, ma bardzo łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów z konopi indyjskich o dużej mocy.

W tym koncentraty konopi o bardzo dużej mocy, które mogą przekraczać 90% THC, a my ograniczono się do zbadania całej rośliny o zawartości THC poniżej 10%. -wytrzymałość marihuany, badanie WSU jest drugim badaniem wpływu koncentratów konopi na pamięć.Co więcej, jest to tylko jedna z zaledwie kilku recenzji marihuany o mocy tetrahydrokannabinolu (THC) przekraczającej 10%. THC jest głównym substancja psychoaktywna zawarta w zielonej roślinie.

Wpływ marihuany na pamięć: jak przeprowadzono badanie?

Mimo że badanie to zostało opublikowane dopiero niedawno, badanie wpływu marihuany na pamięć rozpoczęło się w 2018 roku. Imponujące jest to, że Cuttler i jej zespół byli w stanie zbadać wpływ silnej marihuany bez obawy o przekroczenie prawa federalnego. Należy zauważyć, że każdy badany kupił swoje zioło (zwrot kosztów był oferowany w formie karty upominkowej Amazon) i używał produktu (produktów) we własnym domu, zamiast w warunkach laboratoryjnych lub na terenie będącym własnością federalną. Ponadto naukowcy powstrzymali się od samodzielnego zajmowania się konopiami indyjskimi. Każdy uczestnik miał co najmniej 21 lat i określił się jako doświadczony konsument konopi indyjskich, a po użyciu rośliny nie zgłoszono żadnych wcześniejszych działań niepożądanych.

Aby uzyskać wyraźniejszy obraz wpływu marihuany na pamięć, naukowcy podzielili wszystkich 80 uczestników na cztery grupy:

Dwie grupy spożywały kwiat konopi o zawartości THC przekraczającej 20%. Jednak jedna z odmian zawierał niepsychotropowy związek kannabidiol (CBD), podczas gdy drugi nie zawierał żadnego CBD. Trzecia grupa waporyzowała koncentraty konopi, które zawierały ponad 60% THC i trochę CBD. Czwarta grupa nie paliła wcale.

Wpływ marihuany na pamięć: jakie były wyniki?

W przeciwieństwie do błędnych przekonań dotyczących marihuany i jej rzekomego wpływu na mózg, takiego jak uszkodzenie mózgu i psychoza – mitów, które wielokrotnie były obalane. Naukowcy nie stwierdzili żadnych znaczących negatywnych konotacji między używaniem konopi indyjskich a podejmowaniem decyzji — przykłady testów decyzyjnych, które przeszli badani, obejmują zapewnienie wiedzy i postrzeganie ryzyka. Ponadto nie było znaczących różnic między grupami trzeźwymi i konsumującymi konopie indyjskie; np. nie stwierdzono różnic w pamiętaniu o przychodzeniu na wizyty i wykonywaniu zadań w późniejszym terminie. Co ciekawe, ci, którzy używali marihuany, dobrze radzili sobie z „pamięcią porządku czasowego” – oficjalną definicją kolejności, w jakiej ktoś pamięta sekwencję przeszłych wydarzeń.

Jeszcze bardziej interesujący był fakt, że ci, którzy palili kwiat konopi zawierający CBD, mieli większe problemy z werbalnymi testami przypominania niż grupa trzeźwa. Oprócz konsumentów CBD ci, którzy używali koncentratów, wypadli również niezadowalająco w ocenie pamięci źródłowej, która obejmowała przywoływanie pochodzenia wyuczonych informacji.

Z drugiej strony wyniki testu fałszywej pamięci były słabe dla wszystkich trzech grup spożywających konopie indyjskie. Ten rodzaj testu polega na tym, że osoba badana rozpoznaje lub przypomina sobie listę semantycznie powiązanych słów. Autorzy badania zauważyli również nieoczekiwany wynik badania wpływu konopi indyjskich na pamięć — osoby, które waporyzowały koncentraty o dużej mocy z ponad 60% THC, zachowywały się podobnie do osób, które paliły kwiat konopi. Według naukowców dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że ludzie, którzy spożywali koncentraty z konopi indyjskich, byli bardziej skłonni do samodzielnego miareczkowania, próbując doświadczyć tego samego „haju”, co konsumenci kwiatów.

„Było wiele spekulacji, że te koncentraty konopi o dużej mocy mogą potęgować szkodliwe konsekwencje, ale prawie nie przeprowadzono badań nad koncentratami konopi, które są swobodnie dostępne dla ludzi” – zauważył Cuttler. „Chcę zobaczyć znacznie więcej badań, zanim dojdziemy do jakichkolwiek ogólnych wniosków, ale zachęcające jest to, że koncentraty konopi nie zwiększyły szkód”.

Podsumowanie

Pomimo ograniczeń ze względu na federalny status marihuany w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, istniejące badania na zwierzętach i ludziach dostarczają wystarczających dowodów na to, że narażenie na konopie indyjskie podczas rozwoju może potencjalnie skutkować trwałymi lub trwałymi niekorzystnymi zmianami w mózgu. Na przykład, w oparciu o wyniki licznych badań cytowanych przez National Institute on Drug Abuse (NIH), szczury wykazywały problemy z pamięcią i uczeniem się po ekspozycji na substancję zmieniającą umysł THC przed urodzeniem, krótko po urodzeniu oraz w okresie wczesnej dorosłości. Naukowcy twierdzą, że zmiany poznawcze są powiązane ze zmianami funkcjonalnymi i strukturalnymi w hipokampie.

Wyniki badań obrazowych przeprowadzonych w celu lepszego zrozumienia wpływu rośliny na funkcjonowanie i strukturę mózgu są bardzo niespójne. Kilka badań stawia hipotezę, że regularne spożywanie marihuany przez nastolatków powoduje modyfikację połączeń mózgowych i zmniejszenie objętości wielu obszarów mózgu odpowiedzialnych za szeroki zakres integralnych funkcji, w tym pamięć, uczenie się i kontrolę impulsów. Na szczęście w czerwcu ubiegłego roku amerykańska Agencja ds. Egzekwowania Narkotyków (DEA) ogłosiła, że nada priorytet wysiłkom mającym na celu poszerzenie dostępu do konopi indyjskich do celów badawczych. Oznacza to, że wkrótce możemy uzyskać dokładniejszy wgląd w wpływ konopi indyjskich na pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.