Uprawa Odmian Automatycznych Outdoor

Jak uprawiać automatycznie kwitnące nasiona marihuany na zewnątrz?

Uprawa automatycznie kwitnących nasion marihuany na świeżym powietrzu staje się coraz bardziej powszechna dzięki szybkim rezultatom i wielokrotnym zbiorom w roku. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sadzić nasiona automatycznie kwitnące na zewnątrz i uzyskać najlepszy możliwy rezultat.

Automatycznie kwitnące nasiona marihuany uzyskuje się poprzez skrzyżowanie roślin konopi zależnych od światła z odmianami ruderalis. Uprawa nasion automatycznych to specyficzna praca i musisz zrozumieć, skąd pochodzą i jak uprawiać automatycznie kwitnące nasiona konopi, jeśli chcesz je jak najlepiej wykorzystać.

Ruderalis Cannabis to podgatunek marihuany, który pierwotnie rośnie w chłodniejszych obszarach, takich jak Europa Wschodnia, Azja Środkowa i inne obszary o klimacie nieodpowiednim dla zwykłych konopi. Jest znana ze swojego małego wzrostu i niskiej zawartości RHC, chociaż znana jest głównie z automatycznego kwitnienia, niezależnie od ilości otrzymywanego światła.

Krzyżując te rośliny z normalnymi, otrzymujemy nasiona automatycznie kwitnące, które z reguły zaczynają kwitnąć w drugim/czwartym tygodniu wzrostu, niezależnie od ilości światła, jakie otrzymują. Rośliny te mają podobne cechy do roślin zależnych od światła, takie jak większa ilość THC, plon oraz aromat i smak (w porównaniu do Ruderalis).

Dlatego też, między innymi powodami, które omówimy później (takie jak dyskrecja), wiele banków nasion, hodowców i ekspertów genetycznych ciężko pracowało nad stworzeniem nasion automatycznie kwitnących.

Powody uprawy automatycznie kwitnących odmian marihuany

Automatycznie kwitnące rośliny marihuany podbiły świat, szczególnie w uprawach outdoorowych, ze względu na szybkość wzrostu.

Uprawa automatycznie kwitnących nasion konopi stała się w ciągu ostatnich kilku lat czymś więcej niż tylko modą, chociaż zanim zaczniesz, powinieneś poznać zalety i wady nasion automatycznie kwitnących, aby w pełni wykorzystać swoje rośliny.

Zalety uprawy odmian kwitnących automatycznie

• Automatycznie kwitnące odmiany konopi oferują hodowcom outdoor możliwość łatwej i szybkiej uprawy roślin. Pozwalają także na uprawę dodatkowych odmian automatycznie kwitnących, podczas gdy normalne rośliny rosną i zaczynają kwitnąć. Na przykład, jeśli sadzisz odmiany automatycznie kwitnące na początku sezonu, będziesz mógł zbierać plony 3 razy w sezonie wiosenno-letnim, zanim odmiany feminizowane będą gotowe do zbioru.
• Dzięki niewielkim rozmiarom (maksymalnie około metra wysokości) są dyskretne i idealnie nadają się do uprawy na balkonach lub tarasach, a także w małych pomieszczeniach zamkniętych, w których nie ma zbyt wiele miejsca.
• Jeśli klimat na to pozwala (minimalna temperatura powyżej 10°C), można uprawiać na świeżym powietrzu przez cały rok.
• Dzięki krótkiej i szybkiej fazie wzrostu nie są tak narażone na ataki owadów.
• Są wytrzymalsze, jeśli chodzi o zimno, chociaż wolą łagodny klimat.

Wady uprawy automatycznie kwitnących odmian marihuany

• W przypadku uprawy w pomieszczeniach można sadzić szybko kwitnące odmiany zależne od światła i uzyskać taki sam całkowity czas wzrostu jak rośliny automatycznie kwitnące, przy wyższej jakości i większych plonach niż rośliny automatycznie kwitnące.
• Roślin automatycznie kwitnących nie można używać do pobierania sadzonek ani utrzymywania roślin matecznych.
• Rośliny automatycznie kwitnące zawierają mniej kannabinoidów niż ich wersje zależne od światła; Na przykład Budha Critical zawiera więcej kannabinoidów niż jej automatycznie kwitnąca wersja Budha Auto Critical.

Jak uprawiać nasiona automatycznie kwitnące outdoor

Jak powiedzieliśmy wcześniej, automatycznie kwitnące nasiona konopi zawsze pochodzą z nasion i nie można ich uzyskać z klonów.

Czynniki, o których należy pamiętać podczas sadzenia nasion automatycznie kwitnących

• Mają dość krótki okres wzrostu (około 2-4 tygodnie), dlatego stosując nawozy takie jak All Mix firmy Biobizz, można pokryć cały okres ich wzrostu i początek fazy kwitnienia. W fazie wzrostu wystarczy zastosować stymulatory ukorzeniania i/lub mikoryzę oraz Trichodermę. Jeśli zamierzasz używać podłoża lekkiego lub obojętnego, będziesz musiał także użyć nawozu NPK.
• W okresie kwitnienia nie rosną tak bardzo, jak odmiany zależne od światła, więc nie powinieneś ich trenować.
• Ze względu na krótki proces wzrostu, należy je karmić ostrożnie, uważając, aby nie przenawozić roślin i uniknąć nadmiaru składników odżywczych w roślinach.
• Jeśli korzenie Twoich roślin napotkają przeszkody, zatrzymają wzrost, a Twoja roślina również przestanie rosnąć. Będziesz musiał zapewnić im przewietrzone podłoże lub podłoże z włókna kokosowego, aby ich korzenie mogły obficie urosnąć.
• Istnieje wiele różnych metod uprawy konopi automatycznie kwitnących; przyjrzyjmy się rekomendacjom, z których możesz skorzystać.

Wybór odpowiedniego podłoża dla roślin automatycznie kwitnących

Jak powiedzieliśmy wcześniej, wybór odpowiedniego podłoża jest niezwykle ważny w przypadku uprawy nasion automatycznie kwitnących. Odmiany automatycznie kwitnące mają bardzo krótki okres wzrostu; musisz zapewnić im odpowiedni rodzaj opieki, aby mieć pewność, że szybko rosną i dają przyzwoite plony. Pierwszą rzeczą, którą musisz zapewnić swoim roślinom, jest porządne, przewiewne i wysokiej jakości podłoże.

Gleba zwykle zawiera włókno kokosowe, chociaż można dodać go więcej (około 30-50%), aby dodać więcej powietrza do podłoża. Można użyć na przykład nawozów typu Kilomix firmy Atami i dodać trochę cegieł kokosowych.

Możesz także użyć kokosa kokosowego jako podłoża do uprawy, ale musisz pamiętać, że jest ono obojętne, co oznacza, że będziesz musiał podlewać od początku okresu wegetacyjnego.

Sadzenie nasion automatycznie kwitnących

Gdy nasiona automatycznie kwitnące wykiełkują, najlepszą opcją jest posadzenie ich bezpośrednio w ostatecznej doniczce. Przeszczepy mogą zestresować rośliny i spowolnić ich wzrost, a to ostatnia rzecz, którą chcesz robić w przypadku roślin tak szybkich jak rośliny automatycznie kwitnące – nie mają one tyle czasu.

Rośliny automatycznie kwitnące mają tak krótki okres wzrostu, że należy unikać wszelkiego rodzaju dodatkowego stresu. Dzięki temu roślina może rosnąć znacznie szybciej i urosnąć znacznie wcześniej, zanim zacznie kwitnąć.

Zalecamy stosowanie stymulatorów korzeni, takich jak wysoce skoncentrowany Rootfast lub słynny Rhizotonic, od momentu posadzenia nasion automatycznie kwitnących i przez całą fazę wzrostu, ponieważ przyczyni się to do wzrostu i stabilności rośliny. Możesz także użyć mikoryzy i Trichodermy, aby chronić korzenie roślin i poprawić wchłanianie składników odżywczych.

Faza wzrostu odmiany kwitnącej automatycznie

Etap wzrostu roślin automatycznie kwitnących będzie zależał od ich genetyki; bardzo rzadko trwa to dłużej niż 6 tygodni i zwykle wynosi od 2 do 4 tygodni. Należy pamiętać, że na tym etapie rosną korzenie, które są niezbędne, aby roślina mogła wchłonąć składniki odżywcze i aby mogła prawidłowo i szybko rosnąć.

W przypadku uprawy w glebie nawożenie powinno być możliwe, gdy gleba zużyje wszystkie składniki odżywcze; do tego czasu należy stosować wyłącznie takie produkty, jak stymulatory korzeni w celu zwiększenia wzrostu korzeni, stymulatory wzrostu, takie jak Green Explosion od Top Crop, a nawet stymulatory metabolizmu, takie jak Liquid Karma od Botanicare, który zawiera kwasy humusowe i fulwowe, a także węglowodany itp.

Można stosować nawozy wzrostowe, takie jak nawozy NPK, takie jak Bio Vega firmy Canna, które są specjalnie zaprojektowane na okres wzrostu, lub nawozy NPK przeznaczone na cały okres wzrostu, takie jak Autoflowering Supermix firmy Bio Nova.

Jeśli stosujesz podłoże z kokosa, będziesz musiał nawozić w małych ilościach (1/3 zalecanej ilości) przez pierwsze kilka tygodni lub używać specjalnych nawozów z kokosa, dopóki roślina nie będzie nieco bardziej dojrzała. Po pierwszych 2-3 tygodniach można stosować dawkę zalecaną przez producenta, nie uszkadzając roślin.

Podobnie jak rośliny zależne od światła, rośliny automatycznie kwitnące rosną szybciej w przypadku małych cykli wilgoci i suszy – jeśli ich podłoże jest stale wilgotne, korzenie nie będą rosły w poszukiwaniu wody, co oznacza, że roślina nie będzie mogła rosnąć tak dużo. Dlatego lepiej podlewać w zależności od podłoża, utrzymując je w przewiewności i pozwalając korzeniom na większy wzrost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.