Automatycznie Kwitnące Nasiona Marihuany

Automatycznie kwitnące nasiona marihuany – wszystko, co musisz wiedzieć.

Co to jest automatyczne kwitnienie i dlaczego jest ono tak bardzo korzystne w przypadku marihuany?

Jeśli szukasz najwłaściwszych nasion cannabis, zadanie to może okazać się trudne ze względu na różnorodność. Do najczęstszych rodzajów nasion marihuany należą nasiona regularne, feminizowane oraz automatycznie kwitnące. Nasiona, które budzą najwięcej pytań wśród konsumentów, to nasiona kwitnące automatycznie. Nasiona te zapewniają wyjątkowe właściwości marihuanie, których nie znajdziemy w żadnych innych nasionach.

Mimo, że wybór nasion automatycznie kwitnących posiada kilka wad, są one uważane za najłatwiejsze w użyciu i dlatego też są niezwykle popularne wśród początkujących hodowców. Czym więc różnią się nasiona kwitnące automatycznie od innych rodzajów nasion?

Co to jest automatyczne kwitnienie?

Jedną z cech rośliny cannabis, która od dziesięcioleci intryguje badaczy, jest jej zdolność do adaptacji i zachowania elastyczności genetycznej w każdych warunkach. Większość ludzi zdaje sobie sprawę z istnienia gatunku indica i sativa, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia gatunku ruderalis – tego, który związany jest z automatycznym kwitnieniem. Ten gatunek marihuany pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej, Azji i Rosji.

Znany ze swoich automatycznie kwitnących właściwości, gatunek ruderalis dojrzewa inaczej niż rośliny indica i sativa. Różnicą, która najbardziej zafascynowała naukowców jest zdolność roślin do przeprowadzenia etapu kwitnienia bez określonego cyklu świetlnego. Jak sama nazwa wskazuje, rośliny te kwitną automatycznie.

Ta cecha jest wynikiem ekstremalnych warunków i środowiska, do którego przystosowała się roślina. Niektórzy uważają, że rośliny te uciekły z uprawy i zostały narażone na tego rodzaju warunki. W rezultacie etap kwitnienia nie zależy od danej ilości światła – co też ułatwia uprawę.

Korzyści z nasion automatycznie kwitnących

Uprawa kwitnących automatycznie nasion posiada wiele zalet, nie tylko łatwość uprawy. Z tego powodu wielu początkujących hodowców skłania się ku automatycznie kwitnącym nasionom.

Oprócz tego, że otrzymasz pąki znacznie szybciej niż w przypadku każdego innego rodzaju nasion – tego rodzaju rośliny nie zajmują dużo miejsca i mogą otrzymywać do 12 godzin światła słonecznego, gdy są uprawiane w pomieszczeniach. Pozwoli ci to uzyskać większe pąki w krótszym czasie, w porównaniu do roślin indica i sativa.

Oto główne korzyści uprawy automatycznie kwitnących nasion marihuany:

• Nasiona kwitnące automatycznie kwitną na podstawie upływu czasu, nie na podstawie ilości otrzymywanego światła, co oznacza, że ​​nie wymagają przeprowadzania żadnych zmian w fotoperiodzie.
• Nie potrzebują nadzwyczajnego cyklu światła, wystarczy 6 godzin światła, 8 godzin ciemności.
• Podczas uprawy na zewnątrz możesz przeprowadzić wiele zbiorów w jednym sezonie.
• Idealnie sprawdzą się w przypadku osób ograniczonych do małych przestrzeni lub próbujących utrzymać swoją uprawę w sekrecie.
• Odmiany automatycznie kwitnące potrzebują zaledwie dwóch miesięcy na przejście od nasion do zbiorów.
• Praca nad tą genetykę sprawiła, że nasiona te są niezwykle silne i stabilne.
• Do wyboru istnieje setki różnych odmian.

Podobnie jak w przypadku innych wyborów, wybór nasion automatycznie kwitnących posiada pewne wady. Jednak większość ludzi uważa, że ​​są one skłonne zadowolić wiele osób.

O czym należy pamiętać?

Dobra wiadomość jest taka, że nasiona kwitnące automatycznie nie posiadają wielu wad. Większość z nich zależeć będzie od indywidualnych upodobań danego hodowcy.

Obejmują one:

• Z powodu niskiego wzrostu, hodowcy nie powinni oczekiwać ogromnych wzrostów.
• Większa ilość światła oznacza wyższe rachunki za prąd dla hodowców wewnętrznych.
• Mimo że uległa poprawie, zawartość THC jest przeważnie niższa w porównaniu z gatunkami fotoperiodycznymi.
• Możliwość trenowania roślin w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni jest ograniczona.

Chociaż powyższe kwestie mogą stanowić przeszkodę dla hodowców, istnieją pewne sposoby na ich rozwiązanie. Na przykład, osoby uprawiające marihuanę outdoor nie muszą martwić się ani o rachunki za prąd ani za fotoperiod.

Gdzie kupić nasiona automatycznie kwitnące?

Podobnie jak wszystkie nasiona marihuany, są one postrzegane jako produkty cannabis. W związku z tym zasady i przepisy dotyczące tego, gdzie i jak je kupić, będą zależeć od stanu lub kraju, w którym mieszkasz. Przed zakupem automatycznie kwitnących nasion marihuany zapoznaj się z lokalnymi przepisami.

Nasiona automatycznie kwitnące można znaleźć w większości banków nasion – zarówno w sklepie, jak i online. Większość osób woli kupować online ze względu na wybór i łatwość zakupu.

Porady dotyczące uprawy

Podczas uprawy odmian kwitnących automatycznie należy pamiętać o kilku rzeczach. Nieprzestrzeganie sugerowanych procedur spowoduje, że roślina nie będzie w stanie spełnić twoich oczekiwań – a tego na pewno nie chcemy, zwłaszcza po kilku miesiącach oczekiwań.

Masz tylko około 2 tygodnie na przeprowadzenie ewentualnego treningu roślin, więc pamiętaj, że czas jest ograniczony od samego początku. Jeśli chodzi o przycinanie ich, powinieneś to zrobić po rozwinięciu się trzech węzłów. Z powodu braku potrzeby fotoperiodu wiele osób decyduje się na zbiór tych roślin na początku sezonu lub pod koniec sezonu. Pamiętaj, że rośliny te nie potrzebują normalnego cyklu światła, ale potrzebują ciepła. Aby im to zapewnić, jeśli uprawiasz rośliny outdoor, warto zastanowić się nad posadzeniem ich w szklarni (zwłaszcza jeśli tam gdzie mieszkasz dużo pada). Rośliny automatycznie kwitnące nie wymagają obfitego nawożenia, a już na pewno nie można podawać im takich ilości składników odżywczych co roślin sativa i indica. Sugeruje się lekkie odżywianie i jak najwcześniejsze udostępnienie wegetatywnych składników odżywczych. Zaleca się również unikanie stosowania składników odżywczych, takich jak azot.

Wielu hodowców, którzy mają doświadczenie z nasionami automatycznie kwitnącymi, twierdzi, że najlepiej jest najpierw zebrać nasiona Coli i poczekać, aż dolne pąki jeszcze bardziej się zagęszczą, zanim przeprowadzi się zbiory.

Więcej o automatycznie kwitnących nasionach marihuany, jak również same nasiona z autofloweringiem znajdziesz na stronie thc-thc. Profesjonalny artykuł o tej tematyce: Co to są Nasiona Marihuany z Autofloweringiem (Autoflow, Auto, Automatic)? dostarczy Ci jeszcze bardziej wyczerpującej odpowiedzi, czym są auto kwitnące odmiany konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.