Australia przesuwa limity dotyczące zakazanej medycznej marihuany

idealny-lisc-konopi

Australia zaproponowała zmianę w przepisach prawnych umożliwiających uprawę i wykorzystanie medycznej marihuany pod pewnymi ograniczeniami.

Australijski Departament Zdrowia posuwa naprzód wysiłki na rzecz zwiększenia dostępu do marihuany dla celów medycznych i naukowych.

Rząd zaproponował zmiany do ustawy NDA 1967. Jeżeli zostaną przyjęte przez parlament, medyczna marihuana – używana głównie w postaci oleju – będzie legalnie rosnąć lokalnie.

Rząd niesamowicie współczuje Australijczykom, którzy cierpią z powodu wyniszczających chorób i chcemy, aby umożliwić im dostęp do najbardziej skutecznych zabiegów leczniczych, jak mówi Minister zdrowia w oświadczeniu.

Australijczycy uprawiający marihuanę do celów medycznych otrzymają licencję, podczas gdy recepty pacjentów zostaną uregulowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Jednak uprawa i dystrybucja marihuany w celach rekreacyjnych pozostanie w kraju nielegalna.

„Zezwolenie na legalną uprawę medycznej marihuany w Australii pod ścisłą kontrolą pozwoli na zachowanie równowagi pomiędzy dostępem pacjenta, ochroną społeczną oraz naszymi zobowiązaniami międzynarodowymi” powiedziała Minister zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Australia przesuwa limity dotyczące zakazanej medycznej marihuany”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.