Naukowcy używają oleju konopnego do zrobienia zdrowych, bezglutenowych krakersów

bezglutenowe-krakersy-konopne

Z badania ocenianego przez ekspertów wynika, że olej z nasion konopi czyni bezglutenowe krakersy jeszcze zdrowszymi. Z dzisiejszą rosnącą świadomością o korzyściach, które niesie zdrowsza dieta rośnie również popyt na bezglutenowe krakersy – a czy jest lepszy sposób na bezglutenową przekąskę niż ta z dodatkiem oleju z nasion konopi?

Cierpiący na celiakię lub uczuleni na gluten muszą być dokładni i konsekwentni w unikaniu żywności, która go zawiera. Gluten jest białkiem, które znaleźć można w pszenicy, jęczmieniu, życie, i wielu innych owsach. Jeżeli masz celiakię lub nie tolerujesz glutenu, pokarmy, które zawierają gluten mogą powodować migreny, wzdęcia, skurcze, biegunkę, zaparcia – jest nawet powszechne przekonanie, że gluten może potencjalnie prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Z rosnącą liczbą osób ze zdiagnozowaną celiakią lub wystąpieniem objawów nietolerancji, analogicznie, istnieje większe zapotrzebowanie na żywność i przekąski, takie jak krakersy, które wykonane są bez użycia glutenu.

Większość bezglutenowych krakersów wykonanych jest z białej lub brązowej mąki jako ich bazy. Jednakże, ostatnie badania sugerują, że dodatek oleju z nasion konopi czyni je bardziej pożywnymi.

Krakersy z dodatkiem konopi, jak doszli do wniosku naukowcy, są dobrym źródłem minerałów i zawierają pożądany stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 oraz są dobrą, zdrową i bezglutenową przekąską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Naukowcy używają oleju konopnego do zrobienia zdrowych, bezglutenowych krakersów”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.