10 razy mocniejsza od stali w 1940 roku: Konopny samochód Henrego Forda

Kiedy myślimy o samochodach to myślimy o benzynie, stali, zanieczyszczeniach itp. No, może nie do końca, ale jest to z pewnością coś, co przychodzi na myśl mi. Nawet jeśli mamy kilka innowacyjnych i miłych dla oka samochodów dzisiaj na drogach, trudno ignorować jest ich wpływ na środowisko naturalne. Co gdyby samochody nie musiały być takie? Jeśli jesteś poszukiwaczem alternatywnych informacji, z pewnością wiesz, że to możliwe – zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jaka technologia dzisiaj istnieje. Samochody mogą być inteligentniejsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska (paliwa kopalne nie są konieczne).

samochod-wykonany-z-konopi-thc-ford-budowal-z-konopi-projekt

Ale czy wiesz, że Henry Ford spędził ponad dziesięć lat na badaniach i budowaniu swojego modelu samochodu-T, który był nie tylko skonstruowany z konopi, ale także zaprojektowany do poruszania się za pomocą biopaliwa stworzonego z konopi?

I pomyśleć, że nawet jeden z założycieli dużego producenta samochodów próbował dać światu pojazd, który jest bezpieczny, mocny i dobry dla środowiska, ale niestety jego projekt został tak stłumiony, że jest to aż przygnębiające. Jak udało się przejść od takiego oczywistego i inteligentnego odkrycia, do użycia benzyny, stali i innych mniej harmonijnych materiałów? Ważnym jest pamiętanie, że nie tylko musimy patrzeć na czynnik zanieczyszczania materiału w trakcie użytkowania, ale także produkcji i stworzenia go z surowców. Patrząc na konopie, jest ona zgoda z każdą eko-normą, która istnieje. Tłumienie tej techniki odbyło się ze względu na fakt, że konopie zakazane były w USA w roku 1937 ze względu na potencjalny szkodliwy wpływ jaki mogłyby wywrzeć na wiele zaawansowanych sektorów przemysłu, które istniały w tym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.