Cannabis indica

marihuana-lecznicza-medyczna-mezczyzna-uprawa-marihuany

Wywodząca się z gałęzi rodziny konopi, początkowo uprawiana w Indiach, cannabis indica (konopia indyjska), okazała się bardzo powszechna na rynku medycznej marihuany.

Cannabis indica jest jednym z trzech podstawowych rodzajów konopi, wraz z cannabis sativa oraz cannabis ruderalis.

Konopia indyjska wraz z konopią siewną są ogólnie dominującymi typami konopi, podczas gdy ruderalis jest głównie pomijaną w uprawie odmianą, uważaną za powszechnie niechcianą w rynku konsumenckim.

Pomimo faktu, że cannabis indica, bardziej tradycyjnie związana z konopiami, jest dziś również szeroko stosowana w szczepach marihuany, które zamieszkują stale rosnący rynek konsumencki.

Cannabis indica wyróżnia się tym, że jako roślina jest niezbyt wysoka i dosyć krzaczasta, a efekty, które powoduje to działanie uspokajające oraz relaksujące charakter całego ciała.

Jeśli chodzi o jej medyczne zastosowanie, to najczęściej związane jest z łagodzeniem objawów bezsenności, lęku, bólu i skurczów, w przeciwieństwie do cannabis sativa, która częściej związana jest z leczeniem depresji.

Cannabis sativa jako produkt wytwarza u pacjenta większe stany euforyczne, podnosząc jego nastrój i terapeutycznie łagodząc stres. Cannabis indica relaksuje i rozluźnia mięśnie i działa jako ogólny środek przeciwbólowy, a także pomaga pacjentom w uzyskaniu spokojnego snu.

Oryginalna klasyfikacja cannabis indica została wykonana przez francuskiego biologa Jean-Baptiste Lamarck w 1785 roku.

Lamarck zaobserwował, że niektóre rośliny marihuany pochodzące z Indii miały działanie odurzające i można było z nich wykonać haszysz. Ale tradycyjne uprawy konopi, które były bardziej powszechne w Europie, nie wywoływały tego samego efektu w mózgu człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.