Cannabis pomaga w uzależnieniach

Cannabis jest używane do wielu celów i pomaga wielu ludziom, ale czy wiesz, że cannabis pomaga także w walce z uzależnieniami?

Cannabis jest w stanie pomóc w bardzo wielu przypadkach. Czasem pomaga nawet w przypadku uzależnień – od palenia i picia po naprawdę niebezpieczną heroinę.

• Marihuana pomaga rzucić palenie

Rzucanie palenia może być wyjątkowo trudne; większość ludzi próbuje i niestety kończy się to niepowodzeniem, ponieważ wracają oni do starego nawyku.

Istnieją oczywiście dane na poparcie tego, że marihuana może pomóc rzucić palenie. Naturalnie sprowadza się to do kannabidiolu, CBD, które oddziaływuje na tak zwane centrum nagrody w mózgu. Najlepszą rzeczą w stosowaniu cannabis przy rzucaniu palenia jest to, że substancja jest całkowicie naturalna, a cały proces jest o wiele mniej stresujący.

• Marihuana pomaga rzucić tabletki na receptę

Cannabis było określane jako narkotyk, który prowadzi do stosowania twardych narkotyków, ale ta teoria oczywiście została obalona.
Niedawno amerykańska prokurator, Loretta Lynch przyznała, że prawdziwym narkotykiem, który prowadzi do stosowania cięższych substancji są opiaty, które dostać można na receptę, Kiedy przyjmujesz leki przeciwbólowe, zazwyczaj łatwo się od nich możesz uzależnić, w wyniku czego musisz je przyjmować częściej i w większych ilościach.

Teraz, gdy legalizacja marihuany szybko się rozprzestrzenia, ludzie zaczynają stosować cannabis jako coś, co obecnie określane jest jako „narkotyk wyjściowy”, co oznacza, że stosują ją jako substytut pigułek na receptę. To trochę ironiczne, gdy weźmiesz pod uwagę reputację, jaką marihuana miała wcześniej.

• Marihuana pomaga odstawić alkohol

Nie zamierzamy opowiadać o tym, jak niebezpieczny może być alkohol, ponieważ to już za pewne wiesz. Za to pewnie nie wiesz, że wiele osób obecnie stosuje marihuanę w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Każdy, kto poradził sobie z uzależnieniem od alkoholu wie, że nie jest to wcale proste.

Efekty odstawienia alkoholu mogą być nawet śmiertelne, a spotkania AA i innych grup wsparcia to dla wielu osób zdecydowanie za mało.

Badanie przeprowadzone w 2004 roku przez doktora Tod Mikuriya pokazało, że leczenie alkoholizmu marihuaną znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.