FDA analizuje czy marihuana powinna zachować status substancji grupy 1

fda-marihuana-substancja-grupy-1-marihuana-to-narkotyk-czy-lek-lekarstwo

Amerykańskie służby zdrowia prowadzą analizę dotyczącą tego, czy marihuana powinna zostać przekwalifikowana zgodnie z prawem federalnym.

DEA zwróciła się do Food and Drug Administration o przeprowadzenie przeglądu statusu marihuany jako substancji grupy 1, jak ujawnił urzędnik FDA podczas piątkowego kongresu.

FDA oceni, czy marihuana nadal spełnia kryteria Grupy 1, które klasyfikują ją jako bardzo niebezpieczną substancję nieposiadającą zastosowania medycznego.

Klasyfikacja jest najbardziej surową z pięciu schematów narkotykowych DEA i wiąże się z największą liczbą ograniczeń. Inne leki, narkotyki znajdujące się w Grupie 1 obejmują heroinę, LSD i MDMA.

FDA sprawdzało status marihuany w latach 2001 i 2006, za każdym razem stwierdzając, że powinna ona pozostać w Grupie 1.

Jednak, biorąc pod uwagę 23 stany w USA, które zezwalają na stosowanie marihuany do celów medycznych, wiele osób uważa, że to właśnie jest czas na poluzowanie istniejących federalnych ograniczeń wokół marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.