Przepisywanie recept na marihuanę ma być monitorowane w ramach nowych przepisów w USA

karta-lekarz-reaumatolog-raport-thc-marihuana-reumatolog-popiera-marihuane-medyczna-marihuana

Proponowane zmiany do programu medycznej marihuany prowadzonego przez Health Canada, wymagałyby ujawnienia informacji na temat wszystkich lekarzy i pacjentów.

Ogłoszono w zeszłym tygodniu, że nowe zasady zmuszą przedsiębiorstwa, które sprzedają marihuanę medyczną do przestawiania informacji o dokumentacji medycznej ich pacjentów – i lekarzy, którzy ich prowadzą – do wojewódzkich organów licencji medycznej dwa razy w roku.

Celem jest ochrona programu MMPR przed nadużyciami i zapewnienie, że organy wojewódzkie „mają zdolność do monitorowania dużych dawek wielokrotnych zezwoleń medycznych i wielu rejestracji licencjonowanych producentów i może podjąć odpowiednie działania, takie jak dochodzenie, badania, czy zdyscyplinowanie i karanie.

Wymagane informacje obejmowałyby imię i nazwisko praktykującego, adres i numer licencji zawodowej, ilość spożywanej dziennie marihuany, okres użytkowania, datę wydania dokumentu oraz podstawowe informacje o pacjencie.

Zmiany MMPR otwarte były dla opinii publicznej do 13 lipca.

Zgodnie z przepisami, które ukazały się w kwietniu, lekarzom została przekazana odpowiedzialność decydowania, komu przysługuje stosowanie medycznej marihuany. Pacjenci muszą uzyskać dokument medyczny, podobny do recepty, w celu zakupu marihuany od jednego z licencjonowanych producentów.

Zgodnie z Canadian Medical Association, dr Hugo Francescutti, CMA, podtrzymuje stanowisko, że „nie ma wystarczających dowodów naukowych na poparcie stosowania marihuany w celach klinicznych.”

„Więc jeśli masz zamiar zezwolić na dostęp do marihuany, lepiej naprawdę posiądź dowody, które wskazują, że ma ona pewien korzystny wpływ dla pacjenta.”

Podobnie, Health Canada twierdzi, że „nie popiera stosowania marihuany” i nie daje żadnej wskazówki dotyczącej dopuszczalnych praktyk przepisywania jej.

Według danych rządowych, prawie 40.000 pacjentów zostało zarejestrowanych w ramach starego programu marihuany, z lekarzami w liczbie ponad 5.000 – czyli około 7% ogólnokrajowych lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.