Przychodnie cannabis uznawane za “niezbędne usługi”

Przychodnie cannabis uznawane za “niezbędne usługi” na liście miejsc, które powinny zostać otwarte podczas pandemii nowego koronawirusa.

W czwartek gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił nowe zasady dla wszystkich mieszkańców – prosił o pozostanie w domu oraz zamknięcie wszystkich nieistotnych firm – barów, centrów handlowych i siłowni. „Niezbędne usługi”, które pozostaną otwarte, obejmują stacje benzynowe, apteki, sklepy spożywcze i… przychodnie z marihuaną.

Wielu Kalifornijczyków udowodniło już, że marihuana jest niezbędna w kryzysie:


platforma dostawcza Eaze z San Francisco zgłosiła ponad dwukrotność liczby zamówień w środę 18 marca (w porównaniu do tego samego dnia w 2019. Firma badawcza Headset doświadczyła prawie 160% wzrostu w dniu, w którym mieszkańcy Kalifornii zostali poproszeni o „pozostanie w domu”. Sprzedaż cannabis w Nevadzie, Waszyngtonie oraz Kolorado również wzrosła.

Amanda Jones, współzałożycielka Kikoko – producenta herbaty, miodu i miętówek z marihuaną powiedziała, że firma doświadczyła 130% wzrostu sprzedaży. Powiedziała, że wzrost ten obejmuje przede wszystkim produkty o wysokiej zawartości CBD; te opracowane w celu zapewnienia relaksu i spokoju. (Dla porównania, Nielsen poinformował, że sprzedaż środków dezynfekujących w USA wzrosła o 470%, zestawów pierwszej pomocy 111%, a papier toaletowy doświadczył 60% wzrostu).

Jones powiedziała, że firma sprzedająca opakowania pracuje nad spełnieniem wszystkich zamówień za pomocą załogi składającej się z mniej niż sześciu pracowników – normalnie jest ich tam ponad 25.
Poza wysyłką do aptek, Kikoko oferuje również dostawy bezpośrednie do klientów, którzy wypełnili odpowiedni protokół, co pozwala dostawcom dostarczanie paczek bez konieczności proszenia o podpis.

Ministerstwo Zdrowia w Nowym Jorku również uznało, że apteki sprzedające marihuanę są dla społeczeństwa niezbędne. Nevada i Kolorado zezwoliły na pozostawienie przychodni z cannabis otwartymi, o ile przestrzegać bedą one porad dotyczących dystansu społecznego. Przychodnie z Illinois oferują specjalne dostawy kurierskie dla pacjentów medycznej marihuany.


Jones powiedziała, że kamień spadł jej z serca, kiedy San Francisco szybko zmieniło decyzję o zamknięciu aptek cannabis, pod presją firm cannabis, pacjentów oraz zwolenników marihuany.

„Naprawdę uważam, że wysłało to mocne przesłanie, że obywatele oraz wielu pacjentów potrzebują marihuany w tym trudnym czasie”, powiedziała Jones, dodając, że ograniczenie legalnej sprzedaży tylko skieruje klientów na rozkwitający czarny rynek. „To nie tylko aktywność rekreacyjna. Jest to coś, co pomaga ludziom zachować spokój. Pomaga w ich niepokoju; pomaga we śnie; pomaga w bólu – jest to ulga, której wielu ludzi potrzebuje w tym niezwykle trudnym czasie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.