nasiona marihuany, nasiona konopi

Stan Georgia partnerem brytyjskiej firmy GW Pharmaceuticals

uprawa-medycznej-marihuany-liscie-roslina-zielona-konopia-indyjska

Stan Georgia podpisał umowę z GW Pharmaceuticals i Georgia Regents University w celu próbnego leczenia padaczki za pomocą marihuany.

Lek, Epidiolex, wykonany jest z odmian konopi, które są bogate w substancje chemiczną zwaną kannabidiolem (CBD). CBD wykazuje właściwości powstrzymujące napady na modelach zwierzęcych, ale jego skuteczność musi jeszcze zostać potwierdzona u ludzi.

Lek zawiera minimalne poziomy THC, której jest związkiem znajdującym się w marihuanie i jest odpowiedzialne za uczucie haju.

Rodziny z dziećmi z ciężką padaczką lobbowały za wnioskiem w nadziei, że będzie dostęp do leczenia eksperymentalnego. Choć niektórzy uważają, że lek może ratować życie, wszystkie formy konopi pozostają zakazane na mocy prawa federalnego.

Po ustanowieniu projektu, gubernator Nathan Deal obiecał uruchomienie programu badań przed przyszłoroczną sesją legislacyjną.

„Zobaczyłem historie odważnych rodziców ze stanu Georgia rozpaczliwie poszukujących lekarstwa na chorobę wyniszczającą ich dzieci,” skomentował Deal.

„Moim obowiązkiem, jako gubernatora, jest odpowiadanie na potrzeby i chronienie obywateli naszego stanu, zwłaszcza tych najsłabszych i cierpiących.”

Food and Drug Administration zatwierdziło badania kliniczne z udziałem leku Epidiolex w 12 miejscach w całym kraju. W sumie ponad 300 dzieci jest poddanych terapii. Pierwsze próby rozpoczęły się na początku tego roku w Kalifornii i Nowym Jorku.

nasiona marihuany, konopi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd, konopny, cbd
sklep z nasionami marihuany, konopi


Ta witryna holenderskiskun.com wykorzystuje pliki cookies.