Jak To Jest Mieszkać w Kraju, w Którym Zalegalizowano Marihuanę

Jak to jest mieszkać w kraju, w którym zalegalizowano marihuanę?

Kanada była drugim po Urugwaju krajem na świecie, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną. Jak zmieniła się sytuacja w kraju? Po latach prohibicji marihuana została zalegalizowana w Kanadzie do użytku rekreacyjnego 17 października 2018 r. na mocy ustawy o konopiach indyjskich. Koniecznie czytaj dalej!

Jak wygląda życie w Kanadzie po legalizacji marihuany?

Rozmowy na temat legalizacji toczą się w kanadyjskim parlamencie od lat; wydawało się, że to się nigdy nie wydarzy. Jednak gdy zalegalizowano marihuanę, jak wiele zmieniło się w kraju dla użytkowników rośliny?

Przepisy dotyczące konopi indyjskich są wszędzie różne

Chociaż marihuana jest legalna w całym kraju, każda prowincja ma swój własny zestaw zasad. Podobnie jak w kanadyjskich przepisach dotyczących alkoholu, wiek uprawniający do legalnego używania alkoholu różni się od 18 lat w Quebecu i Albercie do 19 lat w pozostałej części kraju. Inne rzeczy również różnią się w poszczególnych prowincjach. Na przykład istnieje wiele prowincji, w których można kupić konopie indyjskie od prywatnych sprzedawców detalicznych, ale nie dotyczy to całego kraju.

Legalizacja w Kanadzie sprawiła, że wiele starszych osób spróbowało marihuany. Uprawa domowa jest dozwolona tylko w niektórych prowincjach, a ilość, którą możesz posiadać w swoim domu, również różni się w zależności od prowincji. Mimo że palenie trawki w całym kraju jest legalne, na pewno nie jest to tak odczuwalne.

Wielu użytkowników marihuany nadal odczuwa potrzebę ukrywania swoich sesji, zapasów lub narzędzi poza zasięgiem wzroku. To powiedziawszy, kiedy użytkownicy pamiętają, że jest to legalne, zdecydowanie podnosi się ciężar.

Chociaż jest to głównie z przyzwyczajenia, wciąż są ludzie, którzy nie tolerują używania marihuany (i poinformują Cię o tym), więc niektórzy użytkownicy nadal będą dyskretnie używać.

Legalizacja marihuany nie oznacza dokładnie „darmowego użytku”

Chociaż obecnie w większości części kraju można bez problemu zapalić jointa na zewnątrz, nadal są ludzie, którzy nie są zadowoleni z legalizacji i ogólnie użytkowników konopi. Niektórzy z tych ludzi są właścicielami. Po legalizacji wielu właścicieli w całym kraju upewniło się, że ich najemcy wiedzą, że marihuana nie będzie dozwolona na terenie nieruchomości niezależnie od nowych przepisów.

Niektóre prowincje, takie jak Quebec, mają ostrzejsze zasady i ograniczają miejsce, w którym można otwarcie palić marihuanę. Różni się to nawet w różnych dzielnicach dużych miast. Czy oni to egzekwują? Kto wie.

Jak to jest kupować marihuanę w Kanadzie po legalizacji konopi?

Ponieważ każda prowincja ma swój własny zestaw zasad dotyczących tego, gdzie można kupić konopie indyjskie, kupowanie marihuany różni się w zależności od tego, gdzie się znajdujesz.

Gdzie można kupić marihuanę w Kanadzie?

Większość prowincji ma własne rządowe sklepy z konopiami indyjskimi, a w niektórych prowincjach jest to jedyne miejsce, w którym można kupić marihuanę.

Prowincje takie jak Kolumbia Brytyjska i Nowa Fundlandia-Labrador zezwalają na prywatne sklepy. W takich prowincjach będziesz mieć więcej opcji, gdzie się udać, aby kupić marihuanę.

Czy łatwiej jest kupić marihuanę w Kanadzie po legalizacji marihuany?

Oczywiście, rekreacyjni użytkownicy marihuany byli entuzjastycznie nastawieni do możliwości legalnego kupowania rekreacyjnej marihuany.

Dla wielu użytkowników oznaczało to koniec przebywania w zacienionych parkach, obskurnych budynkach lub spędzania czasu w podejrzanym towarzystwie, aby zdobyć marihuanę. Chociaż legalizacja gwarantowała, że nie popełnisz przestępstwa, nadal nie sprawiła, że ​​zdobycie marihuany było całkowicie łatwe dla konsumentów.

Pojawiły się pewne problemy, które faktycznie utrudniły niektórym konsumentom dostęp do konopi indyjskich. I to są dziwactwa, które rząd wciąż próbuje rozgryźć.

Jakie produkty z marihuany są dostępne w Kanadzie?

W chwili pisania tego artykułu w większości kanadyjskich aptek legalnie dostępne są tylko suszone konopie indyjskie i oleje. Artykuły spożywcze nie zostały dopuszczone do sprzedaży w kraju, chociaż można zrobić własne w domu.

Brak odpowiednich sklepów

Podczas gdy rząd obiecał lokalizacje detaliczne w wielu prowincjach, rzeczywista liczba otwartych sklepów była daleka od liczby potrzebnej do zaopatrzenia konsumentów. Na przykład Quebec otworzył niewielką liczbę rozproszonych sklepów w całej prowincji, powodując długie kolejki w ciągu pierwszych kilku miesięcy legalizacji. Z drugiej strony Ontario sprzedawałoby swoje produkty z konopi wyłącznie za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Doprowadziło to do wielu frustracji konsumentów mieszkających w prowincjach, w których można kupować tylko w sklepach rządowych. Stało się to jeszcze bardziej frustrujące dzięki kanadyjskiej usłudze pocztowej.

Opóźnienia w dostawie

Większość prowincji ma sklepy internetowe, w których można kupić produkty z konopi indyjskich.

Chociaż pomaga to w dostarczaniu produktów konsumentom bez dużego wysiłku, sprawy nie potoczyły się dobrze podczas ogólnokrajowego strajku pocztowego. Ogólnokrajowy strajk kanadyjski w 2018 r. uderzył podczas legalizacji marihuany. To zła wiadomość dla pacjentów i użytkowników rekreacyjnych, którzy kupili swoje pierwsze legalne zamówienie na marihuanę.

Dla klientów Ontario Cannabis Retail Store oznaczało to tygodnie oczekiwania na dostarczenie zamówienia, co skutkowało mnóstwem niezadowolonych i zdezorientowanych użytkowników. Dla innych, którzy nie musieli zamawiać online, były inne rzeczy, o które trzeba było się martwić.

Niedobór konopi indyjskich w całej Kanadzie

Kanadyjczycy są znani z zamiłowania do ziół, ale okazuje się, że rząd mógł tego nie zauważyć. Brak podaży był ogromnym problemem do rozwiązania po legalizacji. Kiedy nastąpiła legalizacja, było wiele punktów sprzedaży, które zgłaszały niedobory w różnych prowincjach od wybrzeża do wybrzeża. Tak więc obywatele Kanady nie tylko czekali w kolejce w nieskończoność po zioło, ale wielu z nich po wejściu stanęło przed prawie pustym sklepem.

Ten brak podaży doprowadził do pewnych korekt w sposobie załatwiania spraw. Przychodnie w Quebecu zostały zmuszone do zminimalizowania godzin otwarcia, podczas gdy Ontario ograniczyło liczbę licencji detalicznych do 25.

Problemy z pakowaniem

Był to kłopotliwy problem, głównie dla konsumentów i tych, którzy szczycą się ekologicznym życiem.

Podczas gdy większość użytkowników marihuany jest przyzwyczajona do trzymania kwiatów w małych, odpornych na zapach torebkach typu ziplock, paczki sprzedawane w legalnych aptekach zwykle zawierały tony plastikowych opakowań. Chociaż opakowanie wydaje się być próbą ochrony nieletnich przed produktem, dla „zielonej” branży większość obywateli i użytkowników uważa, że opakowanie z legalnych punktów sprzedaży jest przesadą.

Kwestie jakości

To prowadzi nas do kolejnego powodu, dla którego niektórzy użytkownicy trzymają się z dala od legalnego rynku; obawy dotyczące jakości. Wciąż pojawiają się historie o złych doświadczeniach z legalnych kanadyjskich aptek.

Oprócz tych dwóch ostatnich nieszczęść, rządowe przychodnie oferują również swoje produkty po wyższej cenie niż czarny rynek lub prywatne przychodnie, co również jest odstraszające.

Szare obszary

Powyższe kwestie to tylko niektóre z powodów, dla których wielu użytkowników konopi indyjskich w Kanadzie czuje się zmuszonych do rezygnacji z legalnych punktów sprzedaży. Chociaż jednym z głównych powodów legalizacji było odciągnięcie użytkowników od czarnego rynku, może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy, jak to się w pełni dzieje.

To prowadzi mnie do szarych obszarów kraju. Ponieważ najwyraźniej wciąż próbujemy rozgryźć tę kwestię legalizacji, istnieje wiele zasad, praw i przepisów, które należą do szarych obszarów Kanady po legalizacji.

Czy prywatni sprzedawcy marihuany mogą legalnie sprzedawać w Kanadzie?

Wspomniałem, że ze względu na problemy z legalizacją marihuany w Kanadzie, niektórzy użytkownicy starają się unikać legalnego rynku z powodów wymienionych powyżej.

Czy to oznacza, że mogą wrócić do swojego stałego dealera bez konsekwencji? Chociaż prywatna sprzedaż marihuany jest dozwolona w niektórych prowincjach, nie dotyczy to wszystkich.

Podsumowanie

Legalizacja konopi indyjskich jest nadal w toku w Kanadzie, a niektóre przepisy i zasady operacyjne wciąż są modyfikowane. Większość z nas jest dość zdezorientowana co do znaczenia większości z tych zasad. Jesteśmy również zdezorientowani, czy się zmienią, kiedy się zmienią i jak potoczą się sprawy po legalizacji. Dotyczy to również osób osadzonych w więzieniach za incydenty związane z marihuaną. Jedno jest pewne, interesujące będzie obserwowanie postępu konopi indyjskich w Kanadzie po legalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.