Przemysł cannabis wart będzie 25 milionów

Przemysł cannabis wart będzie 25 milionów dolarów do 2025 roku w USA.

Według nowego raportu sprzedaż medycznej oraz rekreacyjnej marihuany osiągnie w tym roku 11,7 miliarda dolarów, a następnie wzrośnie do 25 miliardów dolarów do 2025 roku.

Według najnowszych szacunków firmy New Frontier Data z branży analitycznej, branża marihuany powinna osiągnąć 25 miliardów dolarów sprzedaży do 2025 roku.

W zeszłym miesiącu firma opublikowała zaktualizowane prognozy dotyczące sprzedaży w branży, szacując, że krajowy rynek medycznej i rekreacyjnej marihuany jest obecnie wart 8,3 miliarda dolarów, a jego CAGR wzrośnie o 14,7 procent, osiągając 25 miliardów dolarów w siedem lat.

„Na całym świecie obserwujemy masową ekspansję, ponad 50 krajów zalegalizowało lub zdekryminalizowało marihuanę. Jednak Stany Zjednoczone nadal przodują w konsumpcji cannabis na legalnym rynku – zarówno medycznym jak i tym dla dorosłych. Właśnie ze względu na to, spodziewamy się, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy jeszcze więcej stanów w USA umożliwi dostęp do legalnej marihuany” powiedział Giadha Aguirre De Carcer, dyrektor i założyciel New Frontier Data.

New Frontier szacuje, że suma 25 miliardów dolarów zostanie podzielona równo pomiędzy rekreacyjną i medyczną marihuanę. Oczekuje się, że sprzedaż medycznej marihuany wzroś nie o 11,8 procent CAGR, z 5,1 mld do 12,5 mld. W tym samym czasie oczekuje się wzrostu sprzedaży rekreacyjnej marihuany o 18,4 procent – z 3,2 mld do 12,5 mld.

Prognozy New Frontier są częścią nadchodzącego raportu The U.S. Cannabis Report: 2018 Industry Outlook, który ma zostać opublikowany w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.