Jak długo THC utrzymuje się w organizmie?

klatka-piersiowa-bol-w-klatce-piersiowej-thc-cbd-tabletki-thc

Ilość czasu, przez którą organizm zachowuje ślady marihuany zależy od wielu czynników, takich jak częstotliwość palenia oraz szybkość Twojego metabolizmu.

Badanie moczu to najbardziej powszechny sposób na sprawdzenie stosowania marihuany. W Stanach Zjednoczonych, obecni i przyszli pracodawcy często są poddawani badaniom moczy.

Ale jak długo marihuana będzie utrzymywała się w moczu po ostatnim paleniu? Niestety, jest tylko jedna dokładna wiadomość, a brzmi ona: To zależy.

THC jest składnikiem czynnym marihuany i substancją chemiczną odpowiedzialna za haj. Jednak badanie moczu wykrywa inną substancję – zwaną THC-COOH.

THC-COOH jest metabolitem THC. Jest ona wytwarzana, gdy wątroba rozkłada THC i pozostaje w organizmie znacznie dłużej.

Nikt nie może na pewno powiedzieć, jak długo test będzie wykazywał pozytywny wynik, ponieważ różni się to w zależności od poszczególnych osób. Ilość spożywanej marihuany może również zmieniać okno czasowe, w którym organizm zachowuje ślady THC.

Badania dają pewien wgląd, jak długo przeciętny osobnik zachowywał będzie w swoim organizmie ślady marihuany.

1. Okazjonalny użytkownik

Ktoś, kto pali od czasu do czasu – lub po raz pierwszy – będzie prawdopodobnie przechodził pozytywnie test na obecność marihuany w pierwszych 1-3 dniach stosowania, zgodnie z przeglądem przeprowadzonym przez National Drug Court Institute (NDCI).

Ale do końca 4 dnia, niektórzy użytkownicy powinny wykazać poniżej 50 ng/mL.

2. Częsty użytkownik

Badania pokazują, że ktoś, kto pali często może liczyć na pozytywny wynik testu nawet około tydzień po ostatnim użyciu. Według NDCI, po 10 dniach, tacy użytkownicy przeszli badanie moczu z progiem 50 ng/mL.

Jednakże, nie ma gwarancji, że nałogowy palacz konopi będzie wolny od metabolitów THC po 10 dniach. Badania pokazują, że jest to możliwe dla niektórych użytkownik, ale pozytywny test na mocz można uzyskać na okres do jednego miesiąca od ostatniego użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.