Korzyści środowiskowe, które przynosi legalizacja marihuany

Korzyści środowiskowe, które przynosi legalizacja marihuany, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Przemysł zajmujący się marihuaną ma wiele miejsca dla innowacji ekologicznych, ale postęp na szeroką skalę nie może być wykonany zanim konopia nie będzie w pełni legalna.

Marihuana jest wielomiliardowym przemysłem, jednak utrzymywanie go głównie w podziemiach ma zdecydowanie negatywny wpływ na środowisko.

Weźmy na przykład badania opublikowane w 2012 roku, które przypisują 1% zużycia energii elektrycznej w USA do stosowania wewnątrz pomieszczeń, które przeznaczone są do hodowli marihuany. Według The Guardian, równa się to rachunkowi za energię w wysokości 6 mld dolarów rocznie, i produkcji CO2 równej średnio 3 mln samochodów.

Problem polega na tym, że rząd poczynił ogromne postępy w kierunku zmniejszenia wpływu na środowisko w wielu gałęziach przemysłu, oprócz przemysłu zajmującego się marihuaną. I nawet jeżeli energooszczędny sprzęt może spowodować obcięcie kosztów inwestycji wśród plantatorów marihuany, większość z nich nie skupia się na tym aspekcie.

W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie wśród osób zaangażowanych w podziemną branżę marihuany, które stale zagrożone są przez organy ścigania. Najnowsze badania pokazują, że agresywne rozprzestrzenianie się odkrytych hodowców w Północnej Kalifornii doprowadziło do zniszczenia lasów, zlewni i lokalnych gatunków dzikich zwierząt.

Ale wydaje się, że istnieje bardzo proste rozwiązanie. Legalizacja marihuany w Kolorado zmotywowała plantatorów marihuany do rozpoczęcia poszukiwania rozwiązań długoterminowych. A to oznacza inwestowanie w technologie, które mogą obniżyć koszty ziemi, wody i energii w sposób zrównoważony.

Jedną z tych technologii jest oświetlenie typu LED, które zużywa mniej energii i wydziela mniej ciepła niż tradycyjne systemy oświetleniowe.

Poprzez legalizację marihuany, państwo zapewnia przedsiębiorstwom okazję spojrzenia w przyszłość i zastanowienia się nad tym, jak przyjazna dla środowiska technologia może przynieść korzyści służące zarówno przemysłowi marihuany jak i społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.