Podstawowe fakty dotyczące marihuany

fakty-na-temat-medycznej-marihuany-lisc-marihuany-zielona-roslina-i-jej-lisc

Marihuana, kannabis, konopia są nazwami, które odnoszą się do gej niezwykłej rośliny.

W dzisiejszych czasach symbol marihuany widać wszędzie – na odzieży, biżuterii, brelokach do kluczy, naklejkach, plakatach. Nie jest też niespodzianką, ze marihuana jest najczęściej używanym narkotykiem w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Marihuana pochodzi z rośliny kannabis.

Roślina kannabis (znanej także jako konopia) zwykle rośnie do około 8 – 12 stóp wysokości i może być uprawiana na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach zamkniętych.

Główny aktywny składnik marihuany – część, która daje uczucie haju – nazywa się THC, co oznacza delta-9-tetrahydrokannabinol. THC działa na specyficzne cząsteczki w organizmie, zwane receptorami kannabinoidowymi, które znajdują się głównie w mózgu. Różne produkty konopne mają różny poziom THC.

Określenie „kannabis” może również odnosić się do każdego narkotyku, który pochodzi z rośliny, w tym do trzech głównych typów: marihuana, haszysz i olej z haszyszu.

Marihuana jest wykonana z mieszaniny suszonych i rozdrobnionych kwiatów rośliny i posiada zielono – szary wygląd. Haszysz wykonany jest z żywicy oleju rośliny i jest on lepkim, czarnym płynem.

Marihuana posiada różne szczepy.

Szczepy marihuany mogą być czyste lub mieszane, zwykle pochodzą z dwóch głównych gatunków konopi – indica i sativa. Różne szczepy hodowane są w celu zintensyfikowania pewnych właściwości marihuany.

Jednym z najbardziej popularnych szczepów jest OG KUS. Posiada najwyższą zawartość THC ze wszystkich szczepów Kush i jest uznawany za jeden z najmocniejszych odmian konopi.

Sour Diesel to kolejny znany szczep, który ma silny zapach i działa bardzo mocno poprawiając nastrój użytkownikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.