Badania dotyczące terapii konopnej w przypadku PTSD czynią postępy w Izraelu

progres-nasiona-marihuany-konopie-badania-nad-marihuana

Mimo, że prowadzenie badań klinicznych z marihuaną w głównej roli jest praktycznie niemożliwe w wielu krajach zachodnich, naukowcy w Izraelu cieszą się kolejnym sukcesem.

Izrael jest jednym z krajów, które na dobre zalegalizowały medyczną marihuanę. Obecny program medycznej marihuany w kraju obejmuje 12.000 pacjentów, parę lat temu było ich zaledwie 2.000.

Sekretem tego wzrostu wydają się być badania z udziałem rzeczywistych użytkowników marihuany, które są najnowocześniejsze w porównaniu do większości części świata. W ubiegłym roku naukowcy z Izraela opublikowali badania potwierdzające skuteczność marihuany w leczeniu choroby Crohna i Parkinsona.

Uczyniło to Izrael kluczowym miejsce dla międzynarodowych grup, takich jak Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS). Chociaż interesy grupy obejmują różne substancje psychodeliczne – w tym MDMA i grzyby – praca MAPS nad marihuaną daje nadzieję wielu ludziom, którzy wierzą w jej potencjał w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

Jedną z tych osób jest Mimi Peleg – badacz kliniczny stowarzyszony z MAPS, który pracował przy badaniu obejmującym stosowanie marihuany w leczeniu 30 izraelskich weteranów wojennych.
Do badania wybrano 30 weteranów wojennych opornych na tradycyjne leczenie PTSD, podano im konopie, a następnie wykonano testy – przed, w trakcie oraz po terapii.

Poza badaniami, Peleg służy również jako Director of Large Scale Training w Medical Cannabis Distribution Center (MECHKAR) – licencjonowany dostawca marihuany, który służy tysiącom pacjentów z Abarbanel Hospital w Izraelu.

Mówi, że pomimo biurokracji związanej z zostaniem pacjentem medycznej marihuany, istnieje około 200 pacjentów w Izraelu, którzy uzyskali zgodę na stosowanie marihuany w PTSD, a liczba ta wciąż rośnie.

Wysiłki Peleg zostały poparte przez dr Allan Frankel – lekarza bazującego w Los Angeles i badacza w Tel Aviv University, który opowiada się za stosowaniem marihuany w przypadku PTSD.

Doktor Frankel odkrył, że marihuana pozwala jego pacjentom lepiej spać, sprawia, że ich wspomnienia są mniej bolesne i znacznie poprawia jakość ich życia.

W maju, izraelskie Ministerstwo Zdrowia dało Frankel zielone światło na prowadzenie badań klinicznych w Izraelu nad marihuaną bogatą w CBD.

W Izraelu, finansowanie badań nad marihuaną pochodzi bezpośrednio od Ministerstwa Zdrowia, jak i od prywatnych donacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.