Matki autystycznych dzieci domagają się dostępu do marihuany

Matki autystycznych dzieci domagają się dostępu do leczenia z pomocą medycznej marihuany.

Dwaj synowie Katelyn Castleberry, 8 i 9 lat, byli zaskakująco cicho, kiedy mama rozmawiała przez telefon przez ponad godzinę. Dzieje się tak, ponieważ jeden z nich jest w większości niewerbalny, a drugi uwielbia rozbierać wszelkiego rodzaju rzeczy na części.

„Nazywamy go inżynierem wstecznym. Nie uwierzylibyście, jak teraz wygląda mój dom – mówi Castleberry w wywiadzie.

Obaj jej chłopcy cierpią na zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD), zespół złożonych zaburzeń neurorozwojowych, które wpływają na rozwój mózgu, komunikację, interakcje społeczne, nabywanie języka i wiele innych kwestii.

Na podstawie nowego szacunku opublikowanego przez Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) w kwietniu 2018 r. u jednego na 59 dzieci w USA zdiagnozowano ASD – w porównaniu do jednego na 150, jak odnotowano w 2000 r.

Castleberry, która mieszka w Nowym Orleanie ze swoim mężem i dwoma synami, uważa, że ​​wzrost ten może wynikać z problemów środowiskowych. Eksperci jednak mówią, że wynika to z lepszej ogólnej klasyfikacji stanów chorobowych.

„W przeszłości wszystkie dzieci były klasyfikowane w jedną grupę i wszystkie były określane jako„ upośledzone”.
„Istnieje wiele teorii na temat tego złożonego zespołu”, mówi Castleberry. „Jedną z tajemnic jest dla mnie ten fakt; że istnieje roślina, która może pomóc w objawach i zachowaniach autyzmu, ale nie jest ona dostępna dla wszystkich, którzy jej potrzebują; dlaczego?”

Castleberry jest koordynatorem Mothers Advocating Medical Marijuana for Autism (MAMMA), grupy matek opowiadających się za marihuaną terapeutyczną jako bezpieczną, niedrogą i skuteczną opcją medyczną dla ASD.

„Argument o„ podawaniu dzieciom narkotyków” już nikogo nie ucisza” mówi Castleberry. „Istnieje zbyt wiele badań naukowych potwierdzających, że marihuana pomaga w leczeniu autyzmu”.

Dr Seth Ammerman, profesor kliniczny na Wydziale Pediatrii Uniwersytetu Stanforda uważa jednak, że rodzice powinni zachować ostrożność.

„Dużym problemem jest to, że nie ma oficjalnych badań ani odpowiednich badań klinicznych nad używaniem konopi indyjskich w ASD. I bez tych dowodów nadal istnieje wiele prób i błędów związanych z dawkowaniem oraz wyborem odpowiednich odmian.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.