Jeff Sessions pozwany?

Dlaczego Jeff Sessions został pozwany przez weterana wojennego odnośnie medycznej marihuany?

Jose Belen spędził młodość w jednej z najcięższych ról wojskowych – jako żołnierz artylerii polowej w Bagdadzie. Jego zadaniem było „znaleźć i zabić wroga”, a śmierć była rzeczywistością, którą nauczył się akceptować.
Czternaście miesięcy wojny „wyssało” go z emocji i uśmiechu. Patrzył jak umierają jego najlepsi przyjaciele i codziennie patrzył w niebo godząc się również na swoją śmierć.

Ale wbrew pozorom nie były to najstraszniejsze momenty jego życia.

Jose najbardziej przerażających chwil doświadczył, gdy dotknęły go efekty uboczne dwóch potężnych pigułek, które Departament ds. Weteranów oferuje ludziom takim jak on w przypadku leczenia zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Pigułki, wenlafaksyna i nortryptylina, sprawiły, że czuł się dosłownie jak „Niesamowity Hulk” – powiedział 35-latek w wywiadzie dla Newsweek. Swoim zachowaniem odepchnął od siebie żonę i dzieci. Cały czas chodził wściekły, sam nie był w stanie poznać swojego zachowania. „Pękałem ze słości” – powiedział Jose.

Po przejściu przez 14 lat cierpienia na PTSD, ojciec dwójki dzieci i weteran wojenny postanowił pozwać rząd USA.

„W przeciwieństwie do leków oferowanych przez rząd, marihuana pomogła mi znaleźć uśmiech, który straciłem w dniu, kiedy wyjechałem na wojnę” – powiedział Belen. „Byłem kimś innym zanim przekroczyłem granicę Iraku. Nie chodzi o to, aby być na haju. Chodzi o to, że mogę przespać spokojnie noc bez budzenia się w środku nocy z krzykiem.”

Koszmary nocne, agresja, czy nawet lęk są częścią problemów, z którymi zmaga się milionów weteranów wojennych.

Wg Departamentu ds. Weteranów każdego dnia 20 weteranów popełnia samobójstwo, jednak nie jest jasne ile z nich związanych jest z PTSD a ile ze służbą wojskową. Między 11 a 20 procent żołnierzy, którzy służyli w Iraku lub Afganistanie cierpi obecnie na PTSD. W obecnej sytuacji nie wolno jednak zalecać im medycznej marihuany, mimo że kilka stanów w USA prawnie zadeklarowało że cannabis jest lekiem na PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.