Nadmierne spożywanie alkoholu kosztuje USA 250 miliardów dolarów każdego roku

Od bólu głowy i nudności po suchość w ustach, nadmierne spożywanie alkoholu ma dobrze znane działanie na organizm, ale oprócz tego wiążę się również z ogromnymi stratami w gospodarce kraju, jak pokazują nowe badania.

Nadmierne spożycie alkoholu kosztuje Stany Zjednoczone aż 250 miliardów dolarów według raportu Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Główne straty ekonomiczne to pracownicy na kacu, a także wypadki samochodowe spowodowane alkoholem, przestępczość i opieka zdrowotna. Zgony wynikające z nadmiernego spożycia alkoholu zostały również wymienione jako duży koszt – średnio 88.000 ludzi umiera rocznie z tego powodu.

W przypadku mężczyzn, nadmierne spożywanie alkoholu jest zdefiniowane jako spożycie pięciu lub więcej drinków przy jednej okazji. W przypadku kobiet jest to jeden drink mniej, czyli cztery lub więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.