Cannabis afganica

marihuana-lecznicza-medyczna-liscie

Czym jest cannabis afganica? Nie jest to co prawda jakiś nowy, tajemniczy szczep marihuany, ale nowa nazwa dla jednej z odmian cannabis indica, w ramach proponowanego przekwalifikowania konopi.

Czym jest cannabis afganica?

Jak można znaleźć w internecie – przez świat botaniki istnieją zaledwie trzy tradycyjne rodzaje konopi: cannabis sativa, indica oraz ruderalis.

Jednak, system klasyfikacji konopi przypada na dosyć dawne czasy, a będąc dokładnym, na lata 1970. Może to nie tak dawno, ale w świecie badań nad konopiami trzeba wziąć pod uwagę to, że jest to dosyć świeża dziedzina, a system kannabinoidowy nie został odkryty i zrozumiany aż do lat 1980/1990.

„Wydaje się, że Richard Evans Schultes, człowiek, który stworzył oryginalną taksonomię konopi w 1970 roku, błędnie zidentyfikował roślinę cannabis afganica jako roślinę cannabis indica,” wyjaśnia Mitchell Colbert. „Ten jeden błąd rozpoczął 40-letnie zamieszanie, które dopiero zostało rozwiane” przez nowe badania, opublikowane na przestrzeni ostatnich lat.

Jeśli chodzi o fizjologię, Colbert opisuje konopie afganikę jako mającą „krótszy czas kwitnięcia, od siedmiu do dziewięciu tygodni. Dobra tolerancja na mróz z wysoką produkcją żywicy. Szczepy afganiki mogą być podatne na pleśń, ze względu na to, jak gęste pąki oraz gałęzie są.”

Jeśli chodzi o chemię, afganica jest „bardziej zmienna niż indica. THC jest nadal często dominującym kannabinoidem, ale niektóre rośliny mają 1:1 stosunku THC do CBD, a nawet przewagę CBD nad THC.”

To wszystko jest dosyć skomplikowane – „Trudną częścią będzie uzyskanie akceptacji mas na nowo proponowaną taksonomię,” pisze Colbert. „Prawdopodobnym wydaje się, że podział może wystąpić pomiędzy naukowcami i laikami, z naukowcami przyjmującymi nowy system i laikami kontynuującymi stosowanie się do starego systemu, przez co najmniej kilka kolejnych lat.”

Z czasem jednak, system klasyfikacji konopi, które stosujemy obecnie może być całkowicie zachwiany. A kiedy nadejdzie ten dzień, nie zdziw się natrafiając na konopie afgańską wśród produktów konopnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.