nasiona marihuany, nasiona konopi

Cannabis afganica

marihuana-lecznicza-medyczna-liscie

Czym jest cannabis afganica? Nie jest to co prawda jakiś nowy, tajemniczy szczep marihuany, ale nowa nazwa dla jednej z odmian cannabis indica, w ramach proponowanego przekwalifikowania konopi.

Czym jest cannabis afganica?

Jak można znaleźć w internecie – przez świat botaniki istnieją zaledwie trzy tradycyjne rodzaje konopi: cannabis sativa, indica oraz ruderalis.

Jednak, system klasyfikacji konopi przypada na dosyć dawne czasy, a będąc dokładnym, na lata 1970. Może to nie tak dawno, ale w świecie badań nad konopiami trzeba wziąć pod uwagę to, że jest to dosyć świeża dziedzina, a system kannabinoidowy nie został odkryty i zrozumiany aż do lat 1980/1990.

„Wydaje się, że Richard Evans Schultes, człowiek, który stworzył oryginalną taksonomię konopi w 1970 roku, błędnie zidentyfikował roślinę cannabis afganica jako roślinę cannabis indica,” wyjaśnia Mitchell Colbert. „Ten jeden błąd rozpoczął 40-letnie zamieszanie, które dopiero zostało rozwiane” przez nowe badania, opublikowane na przestrzeni ostatnich lat.

Jeśli chodzi o fizjologię, Colbert opisuje konopie afganikę jako mającą „krótszy czas kwitnięcia, od siedmiu do dziewięciu tygodni. Dobra tolerancja na mróz z wysoką produkcją żywicy. Szczepy afganiki mogą być podatne na pleśń, ze względu na to, jak gęste pąki oraz gałęzie są.”

Jeśli chodzi o chemię, afganica jest „bardziej zmienna niż indica. THC jest nadal często dominującym kannabinoidem, ale niektóre rośliny mają 1:1 stosunku THC do CBD, a nawet przewagę CBD nad THC.”

To wszystko jest dosyć skomplikowane – „Trudną częścią będzie uzyskanie akceptacji mas na nowo proponowaną taksonomię,” pisze Colbert. „Prawdopodobnym wydaje się, że podział może wystąpić pomiędzy naukowcami i laikami, z naukowcami przyjmującymi nowy system i laikami kontynuującymi stosowanie się do starego systemu, przez co najmniej kilka kolejnych lat.”

Z czasem jednak, system klasyfikacji konopi, które stosujemy obecnie może być całkowicie zachwiany. A kiedy nadejdzie ten dzień, nie zdziw się natrafiając na konopie afgańską wśród produktów konopnych.

nasiona marihuany, konopi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd, konopny, cbd
sklep z nasionami marihuany, konopi


Ta witryna holenderskiskun.com wykorzystuje pliki cookies.