nasiona marihuany, nasiona konopi

Palenie – dobre czy złe?

Dym pochodzący ze spalania materiału roślinnego, z jakiegokolwiek źródła, zawiera wiele toksyn i substancji rakotwórczych. Palenie tytoniu, palenie cannabis lub siedzenie w pobliżu ogniska prowadzi do narażenia na te substancje, co może doprowadzić do pogorszenia czynności układu sercowo – naczyniowego i innych negatywnych skutków zdrowotnych. Przegląd literatury na temat wpływu palenia cannabis sugeruje, że jest ono związane z negatywnymi zaburzeniami sercowo – naczyniowymi i zaburzeniami funkcji płuc, ale nieprawidłowości w odniesieniu do płuc różnią się znacznie od tych, które dotyczą narażenia na dym tytoniowy.

Szczególnym zmartwieniem jest, czy podobnie jak dym tytoniowy, dym pochodzący z cannabis wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka płuc. Ten problem pozostaje kontrowersyjny, częściowo ze względu na status cannabis jako substancji kontrolowanej, więc przeprowadzenie badań na dużą skalę jest znacznie trudniejsze.

• Palenie bierne

Zaburzenia układu sercowo – naczyniowego występują wskutek wdychania dymu wszelkiego rodzaju. Ostatnie badania wykazały, że narażenie na dym z cannabis prawdopodobnie osłabia działanie układu sercowo – naczyniowego nawet bardziej niż dym tytoniowy. Dłuższa ekspozycja na dym zmniejsza zdolność rozciągania naczyń krwionośnych.

Należy podkreślić, że negatywne skutki działania układu sercowo – naczyniowego pochodzą z dymu powstałego w wyniku spalania materiału roślinnego, a nie od inhalacji kannabinoidów roślinnych, takich jak THC lub CBD. Zaburzenia układu występują nawet wtedy, gdy wszystkie kannabinoidy są usunięte z marihuany.

• Układ oddechowy, rak płuc

Literatura udowodniła, że wdychanie dymu tytoniowego wiąże się mocno ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka płuc. W przeciwieństwie do tego, jest dużo mniej badań pokazującch te powiązania z dymem oraz cannabis, co uniemożliwia nam wyciągnięcie ostatecznych wniosków w tym temacie. Niemniej jednak, zgromadzone dowody wskazują, że ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych związanych z płucami jest znacznie niższe w przypadku dymu z marihuany w porównaniu z dymem tytoniowym.

• Uszkodzenia układu oddechowego

Innym kluczowym punktem na to, że cannabis różni się od tytoniu jest jego wpływ na układ odpornościowy. Ogólnie rzecz biorąc, cannabis ma działanie przeciwzapalne i immunosupresyjne. Może to być korzystne w przypadku pacjentów cierpiących na choroby zapalne, takie jak zapalna choroba jelit lub stwardnienie rozsiane.

nasiona marihuany, konopi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Palenie – dobre czy złe?”

olej cbd, konopny, cbd
sklep z nasionami marihuany, konopi


Ta witryna holenderskiskun.com wykorzystuje pliki cookies.