Różnica w genetyce pomiędzy konopiom i marihuaną

czasteczka-marihuany-thc-thc-nasiona-marihuany-medyczna-marihuany

Konopia i marihuana to dwie popularne nazwy rośliny cannabis.

Słowo marihuana często przywodzi na myśl obrazy wspólnego palenia jointów, czy bongo z chmurą białego dymu. Przez większość czasu, termin nie był utożsamiany z tworzywami sztucznymi na bazie roślin, wytrzymałego papieru lub wojskowej klasy tkaniny.

Marihuana jest uważana za jedną z najstarszych roślin, które zostały udomowione. W całej historii, ludzie uzyskali wiele różnych odmian konopi do zastosowań medycznych i przemysłowych.

Wysokie, stabilne rośliny hodowano przez pierwsze cywilizacje do różnych produktów spożywczych, olejów i tkanin, takich jak liny i tkaniny. Rośliny te były hodowane z innymi roślinami o takich samych cechach, co zaprowadziło do rodzaju cannabis, znanego nam teraz jako konopia.

Inne rośliny zostały uznane za bycie psychoaktywnymi i były hodowane selektywnie do celów medycznych i religijnych. Doprowadziło to do unikalnych odmian konopi, które obecnie znamy jako marihuanę.

Według Dan Sutton z Tantulus Labs, kanadyjską firmą, która specjalizuje się w technologi uprawy konopi, „podstawowe różnice rolne między medyczną marihuaną i konopią w dużej mierze leżą w ich genetycznym pokrewieństwie i uprawie środowiskowej.”

W rzeczywistości, naukowcy uważają, że wczesne oddzielenie puli genowej konopi doprowadziło do dwóch różnych rodzajów roślin konopi indyjskich. Te dwa gatunki (lub podgatunki) konopi są znane jako cannabis indica i cannabis sativa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.