Amsterdam a marihuana

marihuana-joint-w-rece-na-rzece

Kawiarnie oferujące marihuanę na terenie Amsterdamu po cichu zmniejszyły swą liczbę w ciągu ostatniej dekady.

Dla ludzi z całego świata, Amsterdam kojarzy się na pierwszym miejscu ze stolicą marihuany.

Wydaje się jednak, że scena po cichu się zmienia, ponieważ Niderlandy przeszły szereg ustaw dotyczących marihuany.

W Amsterdamie znajdowało się niemal 300 kawiarni oferujących marihuanę, a w całym kraju około 1000. Na chwile obecną w Amsterdamie jest ich mniej niż 200, a w całym kraju liczba ta spadła do 617.

Od 1976, władze w całej Holandii otwarcie wybrały zignorowanie nielegalności konopi, i akceptowały każdego kto posiadał poniżej pięciu gramów marihuany przeznaczonej na własny użytek.

Polityka ta, stała się znana jako „model holenderski”. Jednak wydaje się, że to bardzo cienka podstawa, na której można oprzeć poważny biznes, i być może jest to jeden z powodów dlaczego „holenderski model” się zmienia.

Nowe przepisy skupiają się nawet na najmniejszych plantatorach marihuany w Holandii. W przeszłości ludzie mogli uprawiać do pięciu roślin bez obawy przed jakąkolwiek karą. W 2011 roku rząd wydał nowe wytyczne i oświadczył, że ktokolwiek kto używa oświetlenia elektrycznego, przygotowanej gleby, specjalnych wyselekcjonowanych nasion lub wentylacji, uważany będzie za „profesjonalnego” hodowcę.

Konopie zawierające poziom THC większy niż 15% i wywołujące odurzenie obecnie rozpatrywane są w celu przekwalifikowania jako jeden z „twardych narkotyków”, które podlegają surowym karom. Rząd również zmusił kawiarnie, które oferują marihuanę, do wyboru pomiędzy alkoholem i marihuaną, co skłoniło wielu właścicieli do wyboru tego pierwszego.

Jednym z rezultatów działań rządu jest to, że niektóre twarze amsterdamskiej marihuany zwróciły się z prośbą zakupu produktu na czarny rynek i do organizacji przestępczych, co sprawia, że produkt jest zdecydowanie gorszej jakości.

Jak to się stało, że Holandia znalazła się w takim miejscu? Odkąd Partia Wolności i Demokracji zaczęła konsolidować swoje wpływy tutaj, przywódcy wprowadzili zero tolerancji dla prawa narkotykowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.