Instagram Usuwa Konta Związane z Marihuaną

Instagram ciągle usuwa legalne konta cannabis w Kanadzie.

Instagram nadal frustruje legalne firmy konopne w Kanadzie, co niektórzy właściciele firm uważają za przypadkowe i arbitralne działania egzekucyjne.

Niestety, wiele jest takich kont – my znaleźliśmy trzy; jedno z takich kont należy do sklepu niemedycznego w Albercie, jedno do sprzedawcy medycznej marihuany w Ontario, a trzecie do sprzedawcy niemedycznej marihuany w Toronto.

Wszyscy mówią, że działania te nawet nie dają miejsca na odwołanie się, a nawet uzyskanie szczegółowych informacji na temat decyzji.

Legalni sprzedawcy zostali zablokowani za naruszenie wytycznych społeczności Instagrama

Ryan Roch, właściciel Lake City Cannabis, niezależny sprzedawca cannabis w Albercie mówi, że niedawno otrzymał wiadomość od Instagrama, która mówiła, że musi zmienić swój numer telefonu.

„Instagram poprosił mnie o zmianę numeru telefonu, a kiedy to się stało, a ja zmieniłem numer telefonu, zablokował mi dostęp do konta i powiedział, że naruszyliśmy wytyczne społeczności Instagrama, i to wszystko” – wyjaśnia Roch.

„Nie mogę się nawet odwołać. Znalazłem losowy formularz e-mail na Instagramie i to był jedyny sposób, aby się od niego odwołać, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ”.

Roch mówi, że nie ma pojęcia, dlaczego konto zostało usunięte, ale już otworzył nowe konto zapasowe, i dociera do swoich obserwujących i klientów za pośrednictwem innych kanałów mediów społecznościowych i poczty e-mail.

Andrew Rhodes, współwłaściciel The Neighborhood Joint w Toronto mówi, że to samo przydarzyło się im ostatnio.

„Nie ma to dużego wpływu na naszą działalność, ale to boli” – mówi Rhodes.

„Jesteśmy firmą legalną, przestrzegającą zasad i chociaż nie polegamy na Instagramie w żadnym konkretnym przypadku, jest to świetny sposób, aby dotrzeć do określonej grupy demograficznej populacji.

„W przyszłości będziemy nadal korzystać z Instagrama i Facebooka, ale dołożymy wszelkich starań, aby korzystać z innych platform mediów społecznościowych, które nie dyskryminują podmiotów prawnych”.

Poruszanie się po Instagramie nie jest łatwe dla legalnych firm zajmujących się konopiami indyjskimi

Angelo Muscari, współzałożyciel Hybrid Pharm w Ontario, apteki zapewniającej dostęp do marihuany w celach medycznych, mówi, że ich konto na Instagramie spotkał ostatnio ten sam los. Podobnie jak Roch, mówi, że obudził się na wiadomość z Instagrama, mówiącą, że jego konto zostało usunięte i nie było nawet jakiejkolwiek możliwości zakwestionowania tej decyzji.

„To jedno wielkie błędne koło” – mówi Muscari o możliwościach odwołania się od usunięcia. „Wszystkie linki odsyłają Cię z powrotem do centrum pomocy lub sekcji FAQ. Nie ma numeru, adresu e-mail ani miejsca, w którym można by się odwołać. Cała ta sytuacja jest bardzo skomplikowana i frustrująca”.

Instagram nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Warunki korzystania z usług stanowią, że nie pozwalają „osobom ani organizacjom na używanie ich platformy do reklamowania lub sprzedaży marihuany, niezależnie od miejsca zamieszkania lub kraju sprzedawcy”. Warunki korzystania z usługi stanowią również, że jeśli konto zostało usunięte z powodu naruszenia zasad Instagrama, nie możesz otworzyć nowego konta.

Liczne legalne i nielegalne firmy konopne prosperują od lat na platformie, a egzekwowanie prawa wydaje się w najlepszym przypadku arbitralne. Muscari mówi, że podejrzewa, że ​​może to być wynikiem zgłaszania kont w celu ich usunięcia, a nie proaktywnego egzekwowania tego regulaminu przez Instagram.

„Szczerze mówiąc, w tym momencie myślę, że tak właśnie się stało. Ktoś poczuł się obrażony, a może nas po prostu nie lubi”.

Muscari twierdzi, że zarządzał kilkoma kontami na Instagramie dla różnych firm zajmujących się konopiami indyjskimi i dostawał wiadomości o konieczności usunięcia poszczególnych postów lub otrzymywał ostrzeżenia; jednak jest to pierwszy raz, kiedy konto zostało całkowicie usunięte. W przeciwieństwie do innych czynności, które uważa raczej za niewielkie, ta decyzja jest trwała i nie można jej kwestionować.

„W przeciwieństwie do chwilowego zawieszenia konta, otrzymany przeze mnie komunikat brzmiał:„ Twoje konto zostało usunięte z powodu nieprzestrzegania naszych warunków. Nie będziesz mógł zalogować się na to konto i nikt nie jest go w stanie zobaczyć. Nie możemy przywrócić kont, które zostały usunięte z powodu tego rodzaju naruszeń”.

„Myślę, że największą rzeczą dla każdego, komu odebrano konto w ten sposób, jest po prostu odpowiednie wyjaśnienie dlaczego?
Dlaczego nie otrzymałem żadnej wiadomości e-mail z informacją, że moje konto narusza regulamin?”

Roch z Lake City Cannabis mówi, że nauczył się nie polegać tylko na jednym koncie na Instagramie lub tylko jednej platformie mediów społecznościowych.

„Jeśli już, moja historia to lekcja ostrzegawcza”. „Każdy powinien się przygotowywać do takiej możliwości. Może to oznacza posiadanie wielu kont, upewnienie się, że masz listę e-mailową swoich klientów, upewnienie się, że klienci posiadają inne możliwości komunikowania się z Tobą; poświęcaj czas także innym kanałom i mediom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.