Kolorado: Marihuana w przypadku PTSD

Marihuana ma wiele właściwości terapeutycznych, dlatego zgarnia tak wiele uwagi. Choć może pomóc w kilku chorobach takich jak na przykład padaczka, w USA istnieją stany, które oferują MMJ w przypadku PTSD (Post Traumatic Stress Disorders – zespół stresu pourazowego).

W każdym razie, dobre wieści – po kilku próbach urzędnicy państwowi zdecydowali wreszcie dodać PTSD do programu cannabis. Jeszcze się to nie stało, ale sprawy idą w bardzo dobrą stronę.

Chociaż nic nie jest oczywiste, zwolennicy ustawy są pewni, że decyzja gubernatora działać będzie na ich korzyść. Steve DeFino – jeden ze zwolenników – powiedział w wywiadzie:

„Jestem naprawdę podekscytowany, że ta opcja zostanie przyznana weteranom, ponieważ oni tego naprawdę potrzebują.”

Powstało jednak oburzenie, ponieważ pierwotnie wniosek kierowany przede wszystkim do weteranów, może również dać łatwy dostęp do marihuany dzieciom. W celu poradzenia sobie z tą sprawą, postanowiono ustanowić znacznie surowsze kryterium kwalifikacyjne dla osób cierpiących na PTSD, a które są jeszcze nieletnie.

Zgodnie z poprawką, wszystkie osoby poniżej osiemnastego roku życia wymagaką zezwolenia pediatry na zażywanie leku. Zgoda może być również udzielona przez dziecięcego psychiatrę lub lekarza rodzinnego, który posiada odpowiednią licencję. Były również inne sugestie, ale zostały odrzucone, ponieważ były zbyt konserwatywne. Jednym z zaleceń było całkowite zakazanie stosowania marihuany w przypadku osób nieletnich, które cierpią na PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.