Wpływ legalizacji marihuany

Wpływ legalizacji marihuany

Dziewięć stanów w USA przyjęło ustawy legalizujące rekreacyjną marihuanę wbrew prawu federalnemu, zgodnie z którym cannabis pozostaje nielegalne i sklasyfikowane jako substancja Grupy 1.

Jak sugeruje jeden z polityków, wyborcy we wszystkich stanach zaczynają popierać legalizację w miejscu swojego zamieszkania po obserwacji tego, jak inne stany odnosząc sukces przeprowadzając legalizację.
Stany, które zalegalizowały marihuanę wygenerowały miliony wpływów z podatków i setki tysięcy nowych miejsc pracy.

Nawet przy wprowadzeniu zakazu federalnego, legalny rynek marihuany w USA wzrósł do 9 miliardów dolarów. Kolorado, pierwszy stan, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych, właśnie ogłosił 1,5 miliarda dolarów sprzedaży marihuany w 2017 roku, co stanowi osobisty rekord dla tego stanu.

Szczególnie ważne dla Arizony – badanie przeprowadzone w tym roku wykazało, że legalizacja marihuany zmniejszyła przemoc w stanach graniczących z Meksykiem ze względu na jej wpływ na nielegalny handel i główne kartele narkotykowe.

W roku 2017 program medycznej marihuany w Arizonie doświadczył 34 procentowego wzrostu, co umieściło go na trzecim miejscu w odniesieniu do całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.