Zakup legalnej marihuany w stanie Nevada

Na początku tego miesiąca Nevada wdrożyła nowy program dotyczący rekreacyjnej marihuany.

• Legalna marihuana dostępna jest tylko dla osób dorosłych powyżej 21 roku życia.

Osoby, które ukończyły dopiero 18 lat nie będą mogły zakupić marihuany. Pamiętać należy również o dowodzie tożsamości, bez niego zakup będzie niemożliwy.

• Oczekiwać należy niewielkich podwyżek cen.

Rekreacyjna marihuana posiada 10 – procentowy podatek akcyzowy wliczony w cenę detaliczną.

• Konsumpcja publiczna jest zabroniona.

Nie jest dozwolone spożywanie marihuany publicznie. Publicznie oznacza w kasynach, barach, hotelach, nocnych klubach, na festiwalach i koncertach, na publicznych chodnikach lub w aptekach i obok nich. Złamanie przepisu grozi karą w wysokości 600 dolarów.

Cannabis może być spożywane wyłącznie na posesjach prywatnych (w tym na podjazdach, patiach, gankach).

• Prawo w Nevadzie pozwala posiadać do 30 gramów marihuany lub do 1/8 koncentratu.

Zakupy rekreacyjnej marihuany nie będą inwigilowane, jednak jeśli egzekutor prawa napotka osobę, która posiada więcej niż 30 gramów cannabis, osoba ta podlegać będzie karze grzywny w wysokości 600 dolarów.

• Oczekuje się ograniczeń produktów jadalnych.

W celu ochrony młodzieży w Nevadzie, ustawodawstwo nie dopuściło do sprzedaży produktów spożywczych zawierających więcej niż 10 gramów THC na porcję oraz 100 mg na opakowanie. Jeśli niektóre z twoich ulubionych produktów zawierają na opakowaniu postaci z kreskówki, balony lub cokolwiek, co może spodobać się dzieciom – nie spodziewaj się zobaczyć ich na półkach.

Niemożliwym będzie również kupienie lizaków, cukierków oraz przekąsek. Jednak większość innych produktów spożywczych, takich jak ciasta i brownie, nadal będą dostępne.

• Płatność tylko gotówką.

Pacjenci medyczni są do tego przyzwyczajeni, ale jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z cannabis, koniecznie zabierz ze sobą gotówkę. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie cen online, jednak należy pamiętać że do ceny należy doliczyć 10-procentowy podatek.

• Nie siadaj za kierownicę na haju.

Szczególnie jeśli jesteś nowy w środowisku cannabis. Osoby z wyższą tolerancją mogą lepiej funkcjonować w trasie, ale tak czy tak, nie jest to najlepszy pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.