Więcej niż 5 miliardów dolarów

Chociaż nie będzie to tak szybkie jak w innych państwach, Kalifornia jest na dobrej drodze do legalizacji rekreacyjnej marihuany, co sprawi, że rynek wart będzie więcej niż 5 miliardów dolarów. Zanim to nastąpi, nadal istnieją pewne przeszkody, i to nie tylko ze strony rządu federalnego.

Według badań przeprowadzonych przez University of California Agricultural Issues Center (badanie ekonomiczne sponsorowane przez państwo), około 29% wszystkich użytkowników marihuany może na pierwszym miejscu postawić nielegalny rynek, aby uniknąć kosztów nowych regulacji wymagających sprawdzenia, monitorowania i opodatkowania marihuany na poziomie 15 procent wartości detalicznej.

Obecnie, łączna roczna sprzedaż medycznej marihuany wyniosła 2 mld dolarów w ubiegłym roku, a sprzedaż na nielegalnym rynku wyniosła aż 5,7 mld dolarów.

Ze względu na to, urzędnicy państwowi opracowują przepisy, które stopniowo przekonają zdecydowaną większość użytkowników cannabis do korzystania z legalnego rynku.

Lori Ajax, dyrektor Bureau of Marijuana Control, powiedział w wywiadzie:

„To z pewnością zajmie trochę czasu. Mimo, że mało prawdopodobne jest, że wszyscy zaczną korzystać z legalnego rynku od razu, planujemy kontynuować prace nad zwiększaniem liczby tych osób.”

Oczywiście, to nie wszystko. Badania wykazują również, że legalizacja i regulacja marihuany zwiększy przemysł turystyczny w Kalifornii. Państwo odnotowuje ponad 260 milionów wizyt osób mieszkających poza Kalifornią.

Biorąc pod uwagę fakt, że w większości innych państw uprawa konopi jest nielegalna, legalny przemysł może przyciągnąć nowych turystów, których głównym celem będzie cannabis – to samo zjawisko zaobserwowano w Kolorado.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.