Prezydent Peru chce zalegalizować medyczną marihuanę

Plan został opracowany po tym, jak policja dokonała nalotu na dom w dzielnicy Lima, gdzie grupa rodziców wyhodowała marihuanę, aby następnie zrobić z niej olej do leczenia swoich rodziców cierpiących na epilepsję.

Lima, Peru – rząd Peru twierdzi, że przedstawi zdominowanym przez opozycję prawodawcom plan zalegalizowania medycznego stosowania marihuany „w leczeniu poważnych i śmiertelnych chorób”.

Administracja Prezydenta Pablo Kuczyńskiego powiedziała w zeszłym tygodniu, że plan został opracowany po tym, jak policja dokonała nalotu na dom w dzielnicy Lima, gdzie grupa rodziców wyhodowała marihuanę, aby następnie zrobić z niej olej do leczenia swoich rodziców cierpiących na epilepsję i inne choroby.

Urzędnicy twierdzą, że handel i wykorzystanie marihuany do innych celów w ramach wniosku pozostanie przestępstwem.

Aida Farfan należy do grupy rodziców, która uprawiała marihuanę i powiedziała, że grupa posiada ponad 80 członków, których chore dzieci korzystały w leczniczych właściwości marihuany. Mówi, że grupa składała petycje do prawodawców od lat, próbując zalegalizować takie wykorzystanie cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.