Jak często należy czyścić bongo?

Jak większość konsumentów cannabis wie, palenie z brudnego bongo czy fifki może naprawdę zamortyzować cudowne doświadczenie. Brudne bongo jest nieprzyjemne, śmierdzące, źle smakuje, a nawet może powodować większe ryzyko rozwoju infekcji płuc. Ale jak często powinno się czyścić bongo?

W przypadku częstych użytkowników odpowiedź będzie: raz na 1 – 2 dni. W przeważającej mierze części użytkownicy powinny codziennie używać świeżej wody. W przypadku wszystkich innych, najlepszym i najzdrowszym sposobem jest wypalenie jednego bongo i czyszczenie go po każdym użyciu, a następnie pozostawienie do wyschnięcia.

Świeża woda nie tylko sprawia, że palenie jest smaczniejsze i przyjemniejsze, ale również pomagać będzie przy zatrzymywaniu rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów. Niestety, ale jeśli pozostawisz bongo na zbyt długo bez czyszczenia, może to spowodować rozwój śluzowatego biofilmu (cienkiej, śliskiej bakterii, która przylega do powierzchni).

Biofilm podobny jest do różowego przebarwienia, które często występuje w wannie lub pod prysznicem. Biofilm może zawierać zarówno bakterie jak i grzyby, w zależności od tego, co się dzieje wokół domu lub środowiska. Ze względu na to, że trudno jest stwierdzić, jakie mikroorganizmy zadomawiają się wewnątrz twojego bongo, najlepiej unikać wdychania dymu z brudnych akcesoriów.

Codzienna zmiana wody w bongo i czyszczenie go raz w tygodniu z pewnością wpłynie na jakość twojego doświadczenia.

Niektóre kluczowe znaki, że twoje bongo wymaga czyszczenia:
• śluz wewnątrz bongo
• gromadzenie się żywicy
• brązowa, zabarwiona woda
• biała lub szara pleśń powstająca na zgromadzonej żywicy
• białe lub czarne plamy wzdłuż brzegów bongo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.