12-letnia dziewczynka pozywa Jeff Sessions

Rodzina 11 – letniej Alex Bortell przeniosła się z Teksasu do Kolorado, aby uzyskać dostęp do medycznej marihuany. Według ich prawnika, Michael Hiller, Bortell jest częścią rosnącej grupy „uchodźców medycznej marihuany”.
Pozew dotyczy klasyfikacji cannabis w Grupie 1, która mówi, że roślina jest bardziej niebezpieczna niż substancje z Grupy 2, takie jak kokaina i fentanyl. Ta wysoce restrykcyjna klasyfikacja w Controlled Substances Act, jest głównym powodem, dla którego pacjenci zmuszeni są opuszczać swoje stany macierzyste w celu uzyskania leczenia. Inni powodowie to między innymi mistrz Super Bowl Marvin Washington, weteran Jose Belen, i Jagger Coote, 6 – latek z chorobą Leigh’a.

Nawet w obecnej atmosferze politycznej w Ameryce, Hiller jest przekonany, że pozew ma rację bytu.

Hiller mówi: „Ustawa o substancjach kontrolowanych (CSA), stosowana wobec Alex, pozbawia ją konstytucyjnego prawa podróżowania. Pozbawiona jest również swojego konstytucyjnego prawa do angażowania się w sprawę adwokata, CSA uniemożliwia jej wyjazd z urzędnikami państwowymi na tereny federalne, gdzie medyczna marihuana jest nielegalna.”

Członkowie Kongresu zaprosili Bortell do mówienia, ale obecne przepisy zabraniały jej uczestnictwa. Ze względu na to, że marihuana nadal jest substancją z Grupy 1, nie może ona podróżować. Nawet jeśli trafiłaby do DC, gdzie marihuana jest legalna, to nadal nie jest ona legalna w budynkach federalnych.

Absurd, prawda?

„Gdyby miała podróżować bez swojej dawki medycznej marihuany, mogłaby umrzeć w samolocie. Potrzebuje cannabis, aby przeżyć,” mówi Hiller.

Według Hiller, niezdolność do spotkania się z przedstawicielami twarzą w twarz jest naruszeniem praw zagwarantowanych dziewczynce jako obywatela amerykańskiego.

„Pierwsza poprawka gwarantuje prawo do angażowania się w sprawy personalne. Poprzez rezygnację z powództwa jedynie w odległych sprawach, rząd federalny poprzez CSA pozbawia ich First Amendment Rights – praw, które stanowią podstawę naszej demokracji,” mówi Hiller. „CSA także grozi pozbawieniem ich podstawowego prawa do dalszego stosowania leków, które utrzymują ich przy życiu. Mówimy tu o tym, że rząd zabiera ratującego życie leku, który działa w przypadku ludzi, którzy rozpaczliwie tego potrzebują.”

Bortell i jej zespół prawny są przygotowani do podjęcia postępowania w Sądzie Najwyższym – w razie potrzeby. W pozwie wymienieni są prokurator generalny, Jeff Sessions i Charles Rosenberg, szef Drug Enforcement Agency.

Obecnie, Alex Bortell przeżyła 900 dni bez napadu padaczkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.