Pacjenci medycznej marihuany zmuszeni do oddania broni

Pacjenci medycznej marihuany na Hawajach zmuszeni do oddania broni. Na początku tego tygodnia wielu pacjentów medycznej marihuany z Honolulu znalazła w skrzynce dziwny list. „Ten list ma na celu poinformowanie cię o tym, że zgodnie z postanowieniami Hawaii Revised Statutes,” mówi list, „pozbawiony jesteś prawa do posiadania, lub użytkowania broni palnej. Medyczna marihuana pozbawia się prawa własności broni palnej oraz amunicji.:

Listy, potwierdzone jako legalne, zostały podpisane przez szefa policji Susan Ballard. Wymaga się od ludzi, którzy są zarówno pacjentami medycznej marihuany jak i właścicielami broni, oddania jej w terminie do 30 dni od dostania listu.

Może to być szokiem, ponieważ nie jest to dobrze znane – lub też dobrze egzekwowane – ale nielegalnym jest w USA jednoczesne stosowanie medycznej marihuany i posiadanie broni.
Jest to wynikiem ustawy federalnej, która ma zastosowanie wśród użytkowników marihuany zarówno rekreacyjnej jak i medycznej, niezależnie od przepisów danego państwa odnośnie marihuany. Zakaz dotyczy wszystkich nielegalnych narkotyków i nie wydaje się wyjaśniać oczywistego faktu, że w niektórych państwach marihuana nie jest legalna.

Hawaje zalegalizowały medyczną marihuanę w 2000 roku, ale apteki wprowadzono dopiero w roku 2015. Przed rokiem 2015 pacjenci musieli hodować własną marihuanę, lub importować ją spoza kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.