Pacjenci medycznej marihuany zmuszeni do oddania broni

Pacjenci medycznej marihuany zmuszeni do oddania broni, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Pacjenci medycznej marihuany na Hawajach zmuszeni do oddania broni. Na początku tego tygodnia wielu pacjentów medycznej marihuany z Honolulu znalazła w skrzynce dziwny list. „Ten list ma na celu poinformowanie cię o tym, że zgodnie z postanowieniami Hawaii Revised Statutes,” mówi list, „pozbawiony jesteś prawa do posiadania, lub użytkowania broni palnej. Medyczna marihuana pozbawia się prawa własności broni palnej oraz amunicji.:

Listy, potwierdzone jako legalne, zostały podpisane przez szefa policji Susan Ballard. Wymaga się od ludzi, którzy są zarówno pacjentami medycznej marihuany jak i właścicielami broni, oddania jej w terminie do 30 dni od dostania listu.

Może to być szokiem, ponieważ nie jest to dobrze znane – lub też dobrze egzekwowane – ale nielegalnym jest w USA jednoczesne stosowanie medycznej marihuany i posiadanie broni.
Jest to wynikiem ustawy federalnej, która ma zastosowanie wśród użytkowników marihuany zarówno rekreacyjnej jak i medycznej, niezależnie od przepisów danego państwa odnośnie marihuany. Zakaz dotyczy wszystkich nielegalnych narkotyków i nie wydaje się wyjaśniać oczywistego faktu, że w niektórych państwach marihuana nie jest legalna.

Hawaje zalegalizowały medyczną marihuanę w 2000 roku, ale apteki wprowadzono dopiero w roku 2015. Przed rokiem 2015 pacjenci musieli hodować własną marihuanę, lub importować ją spoza kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.