Urugwaj otwiera rejestr

Urugwaj otwiera rejestr pierwszego na świecie rządowego rynku cannabis.

Prawo zezwala na uprawę marihuany przez licencjonowane osoby, formacje plantatorów i kluby użytkowników oraz sprzedawać ją przez apteki.

Buenos Aires, Argentyna – Urugwaj zaczyna rejestrować ludzi, którzy chcą legalnie kupować marihuanę w aptekach w ramach pierwszego na świecie regulowanego przez rząd krajowego rynku cannabis.

Władze poinformowały o uruchomieniu rejestru we wtorek.

Urugwaj zalegalizował uprawę i sprzedaż marihuany w 2013 roku.

Prawo zezwala na uprawę marihuany przez licencjonowane osoby, formacje plantatorów i kluby użytkowników oraz sprzedawać ją przez apteki. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli kupić do 40 gramów marihuany miesięcznie. Rejestrować mogą się tylko obywatele Urugwaju oraz osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Rząd jeszcze nie ogłosił kiedy apteki zaczną sprzedawać cannabis.

Marihuana kosztować będzie około 1,30 dolara za gram. Firmy, które wygrały przetargi rządowe, aby hodować marihuanę będą pobierać opłatę w wysokości około 0,90 dolara. Reszta podzieli się pomiędzy apteki i rząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.