Hawaje

Prawo dotyczące medycznej marihuany na Hawajach pochodzi z roku 2000, i nie zostało przegłosowane przez referendum wyborców czy głosowanie, ale przez samych ustawodawców.

liscie-marihuany-napis-zalegalizowana

Odkąd Kongres USA postanowił, aby stany miały swoje własne prawo dotyczące medycznej marihuany – jest, co oczywiście zrozumiałe, duże zainteresowanie w powoływaniu go.

Pierwsze stany, które uchwaliły ustawę medycznej marihuany były głównie na zachodnim wybrzeżu. Z wyjątkiem Maine, cztery z pięciu stanów, które przyjęły ustawę w 1990 roku, to stany z zachodniego wybrzeża: Kalifornia, Oregon, Waszyngton, Alaska.

W 2000 roku doszły do tego jeszcze trzy stany: Kolorado, Hawaje i Nevada.

Ustawa dotycząca medycznej marihuany na Hawajach ma inny charakter niż w pozostałych stanach, czego powodem jest przegłosowanie jej przez prawodawców, a pominięcie aktu głosowania wyborców.

Prawo usunęło sankcje karne związane ze stosowaniem substancji, posiadaniem i uprawianiem jej przez pacjentów, którzy posiadają podpisane przez lekarza oświadczenie, stwierdzające, że cierpią oni na jedną z chorób wyniszczających.
Poprawką w prawie było to, że wymaga ono teraz, aby pacjenci mogli uzyskać takie oświadczenie jedynie od swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Hawajskie prawo wymaga także obowiązkowej poufności stanowego rejestru pacjentów, którzy kwalifikują się do stosowania medycznej marihuany, na następujących warunkach:
– nowotwór,
– jaskra,
– HIV/AIDS,
– przewlekłe lub osłabiające stany związane z wyniszczeniem organizmu spowodowanym ciężką, przewlekłą chorobą,
– ciężkie nudności, drgawki, w tym charakterystyczne dla epilepsji,
– poważne i trwałe skurcze mięśniowe, w tym charakterystyczne dla stwardnienia rozsianego lub choroby Crohna,

Ustaloną ilością marihuany, którą obywatele mogą posiadać legalnie to 1 uncja (około 30g) w przetworzonej formie, i/lub trzy rośliny marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.