Burmistrz Seattle wygłasza swoje zdanie

Opisując wszystko jako „konieczny krok” w celu naprawy ran wynikających z tego, co nazywa nieudaną wojną z narkotykami, burmistrz Seattle mówi, że obecnie panujące przekonania na temat marihuany stanowią niesprawiedliwą barierę w stosunku do osób, które próbują uzyskać mieszkania, kredyty, miejsca pracy, a nawet wykształcenie.

„Wojna z narkotykami zakończyła się wojną z ludźmi, którzy potrzebowali pomocy, okazji i którzy potrzebowali leczenie” – powiedział Durkan na konferencji prasowej w Rainier Community Center w South Seattle.

„Zrobiliśmy niewiele, a by powstrzymać falę podaży narkotyków, a zamiast tego uwięziliśmy prawie całe pokolenie użytkowników, którzy mogli skończyć całkowicie inaczej.”

Holmes prosi Sąd Miejski w Seattle o zwolnienie wszystkich wyroków skasujących i odrzucenie wszystkich zarzutów o posiadanie marihuany w wyniku oskarżenia, zanim zostanie ona zalegalizowana legalnie w całym stanie.

Uważa, że ruch ten doprowadzi do zwolnienia 500 – 600 wyroków skazujących z 1997 roku, kiedy to Seattle przejęło oskarżenia o cannabis z hrabstwa King, aż do 2010 roku, kiedy to miasto zaprzestało podobnego ścigania z powodu polityki.

Głosujący w Seattle w 2003 roku zatwierdzili wniosek, w wyniku którego dochodzenie, aresztowanie i ściganie przestępstw związanych z marihuaną, w których była ona przeznaczona do osobistego użytku osób dorosłych, stanowi najniższy priorytet miasta w zakresie egzekwowania prawa.

W 2010 roku, wkrótce po tym, jak został wybrany, Holmes odrzucił wszystkie miejskie zatrzymania z powodu posiada marihuany i powiedział, że jego biuro nie będzie już ścigać takich przypadków.

Posunięcie Seattle następuje po wydaniu w zeszłym tygodniu ogłoszenia przez prokuratora okręgowego z San Francisco George’a Gascóna, który powiedział, że odrzuci 3 038 zarzutów o marihuanę i rozważy zmniejszenie opłat za 4900 przestępstw związanych z marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.