Debiut medycznej marihuany

PA: Debiut medycznej marihuany – wysokie ceny i wielu klientów

Pierwszy tydzień sprzedaży marihuany w Pensylwanii został mocno naznaczony przez tzw. bóle porodowe. Generalnie detaliści oraz Departament Zdrowia mówią, że początek przemysłu – który ma się stać jednym z największych rynków w kraju – w dużej mierze minął „tak, jak się tego spodziewano”.

„Pracujemy nad tym, aby dostarczać pacjentom leki jak najszybciej” powiedziała rzeczniczka departamentu, April Hutcheson. „Obserwacja, jak wszystko dochodzi do skutku to duża wygrana dla matek chorych dzieci jak i wszystkich pacjentów, którzy już od dawna potrzebowali tego leku.”

Tylko jeden z tuzina dopuszczonych przez państwo producentów cannabis, Cresco Yeltrah, wysłał produkt do sprzedawców w zeszłym tygodniu, co spowodowało że większość aptek wyprzedała się całkowicie z asortymentu w ciągu pierwszej godziny od otwarcia.

Niektórzy pacjenci byli oszołomieni kosztem leków. Cena wynika z tego, że wszystkie formy marihuany są uważane przez rząd federalny za nielegalne, zatem ubezpieczenie nie pokrywa nawet części kosztów, a pacjenci muszą płacić całą kwotę z kieszeni.

„Te ceny są śmieszne” mówi aktywista cannabis Mike Whiter. „Przychodnie mają monopol na ten lek i denerwuje mnie patrząc na to, co narzucają.”

Ceny detaliczne różnią się znacznie między dwoma detalistami działającymi w regionie Filadelfii. Koszt jednorazowego waporyzatora z olejem THC o smaku jagodowym wynosi 25 dolarów amerykańskich w TerraVida Holistic Centers w Sellersville, ale już 45 dolarów w Keystone Shops w Devon.

W stanie Pensylwania zarejestrowało się około 19.600 pacjentów. Spośród nich, ponad 5.000 zostało certyfikowanych przez lekarzy. Do wypisywania zaleceń dotyczących medycznej marihuany zostało upoważnionych przez państwo około 380 lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.