Uzależnienie dotyczące marihuany w porównaniu z innymi narkotykami

palenie-marihuany-thc-cbd-marihuana-palenie-joint-jointy

Kto staje się uzależniony od marihuany?

Według doktora Kevin Hill, psychiatry do spraw uzależnień w Szpitalu McLean w Harwardzkiej Szkole Medycznej, większość ludzi, którzy stosują marihuanę nie uzależniają się.

W rzeczywistości, badania pokazują, że tylko 9% dorosłych, którzy stosują marihuanę może się uzależnić. Liczba wzrasta do 17%, gdy bierzemy pod uwagę stosowanie marihuany u nastolatków.

Marihuana różni się od innych substancji, gdyż objawy uzależnienia są często bardziej subtelne. W porównaniu do nikotyny, kokainy i alkoholu, marihuana jest duża mniej uzależniającą substancją.

Według często cytowanych badań przeprowadzonych przez naukowców NIDA, tytoń jest najbardziej uzależniającą substancją, ze wszystkich użytkowników co najmniej 31.9% się uzależnia. Heroina posiada drugi najwyższy wskaźnik uzależnienia – 23.1%, a następnie po niej znajduje się kokaina 16.7% oraz alkohol 15.4%.

W porównaniu do tych wszystkich narkotyków, marihuana ma najniższy wskaźnik uzależnienia – tylko 9.1% wszystkich użytkowników wpada w nałóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.