Cannabis wykazuje niesamowitą skuteczność

Cannabis wykazuje niesamowitą skuteczność w połączeniu z chemioterapią.

Badania opublikowane w International Journal of Oncology wykazały, że marihuana w połączeniu z tradycyjnymi środkami do chemioterapii zapewnia lepszą skuteczność niż sama marihuana.

Badanie wykazało, że eksponowanie komórek rakowych na konopie po chemioterapii było najbardziej skuteczne w zabijaniu komórek białaczki. W studium szczególnie badano czynniki chemioterapeutyczne, cytarabinę i winkrystynę.

Autorzy opisali efekt synergistyczny między środkami chemioterapeutycznymi i kannabinoidami. Oznacza to, że marihuana zwiększa działanie środków chemioterapeutycznych, umożliwiając stosowanie mniejszej ilości chemioterapii z takim samym powodzeniem.

Badanie to jest naprawdę obiecujące, ale musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Badania takie jak to powyższe przeprowadza się w naczyniach laboratoryjnych, zatem nie wiemy czy proces powiedzie się również w odniesieniu do ludzkiego ciała. Co więcej, potrzeba więcej badań, aby zrozumieć właściwe dawkowanie, najlepsze metody podawania i dokładnie, w jaki sposób to połączenie wpływa bezpośrednio na organizm ludzki. W badaniu wskazano również, że używano wysoce skoncentrowanej formy cannabis, a palenie marihuany nie jest niestety z tym równoznaczne.

Zatem pomimo iż badanie jest bardzo obiecujące, czekamy na więcej analiz w tym kierunku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.